Levande Export Limited

#35406Reklamácia tovaru a vrátenie peňazí

10.09.2019, před 7 dny

Daniel Bankovich

Dobrý deň,

Dňa 17.7.2019 som si objednal mikinu a sveter značky Stone Island v hodnote 180,80 €.
Tovar prišiel 1.8.2019 a hneď po rozbalení som zistil, že 1 ks je poškodeny a zároveň oba sú falošné, žiaden originál, za ktorý som zaplatil. Až 5.8.2019 mi predajca písal, či reklamujem 1 ks alebo všetko, na to som napísal, že všetko. Poslali mi adresu na ktorú mám poslať reklamovaný tovar a zároveň chceli číslo účtu na vrátenie peňazí. Po niekoľkých mailoch, či im zásielka prišla mi 14.8.2019 napísali, že už ju eviduju a zadávaju ma na vrátenie peňazí.
Dnes je 10.9.2019 a peniaze stále neprišli, už ani mereagujú na maily.
Na stránke nemajú žiaden kontakt.
Teraz nemám ani peniaze a ani tovar.

Šedá regular fit mikina Stone Island - kód F000805 a Modrý regular fit sveter Stone Island - kód F000797

Vrátenie peňazí

10.9.2019 10:11, před 7 dny

Pokud zmiňovaný e-shop jakýmkoli způsobem míří a cílí i na české spotřebitele, použije se pro zakoupené zboží režim českého platného práva.

Byl-li zaslán padělek, jedná se o podstatné porušení kupní smlouvy a spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit podle § 2002 občanského zákoníku. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelovi tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Ochranu práv duševního vlastnictví má jako dozorový orgán na starosti úřad Celní správy. Na tento úřad je možné se obracet s konkrétními podněty, pokud se setká spotřebitel s prodejem padělaného zboží či jeho nabídkou, a to prostřednictvím jejich internetových stránek zde: https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/internetova-kriminalita.aspx