České dráhy, a.s.

#35424Nezastavení náhradní autobusové dopravy

10.09.2019, před 5 lety

Kateřina Smolová

Dobrý den, čekali jsme na nádraží v Černožicích u zastávky náhradní autobusové dopravy na autobusové spojení do Smiřic, kde navazuje vlak až do Hradce Králové. Autobus měl jet v 18:04, v 18:03 projel kolem nás autobus NAD. Čekali jsme na zastávce dalších 20 minut, autobus na internetu bez zpoždění, nakonec nám došlo, že onen autobus zkrátka nezastavil a volali jsme na zákaznickou linku, kde nám řekli, že jediný způsob, jak s tím něco udělat, je napsat stížnost.

Takže píšu stížnost.

Bohužel to není poprvé a byla jsem i svědkem situace, kdy se řidič NAD zeptal, jestli někdo jede do Černožic, a když zjisti, že ne, zastávkový autobus to fikl normálně přes hlavní rovnou do Jaroměře a o cestující jedoucí Z Černožic a ZE Semonic se nestaral. A jelikož bylo už dost pozdě večer a mohl to být i poslední spoj domů pro někoho z Černožic...

Bohužel se to nestalo poprvé a slyšela jsem, že existuje pokuta za zastavení někde jinde, než je zastávka, ale myslím, že naopak za NEZASTAVENÍ NA ZASTÁVCE BY MĚLA BÝT POKUTA!

Jsme touto situací dost zklamáni a doufáme, že budou podniknuty kroky k jejímu vyřešení.

Doufám, že podniknete kroky k vyřešení této situace, aby se toto už neopakovalo a nestalo se, že by se někdo pozdě večer nemohl dostat domů, protože pan autobusák nebude považovat za nutné do vesnice vůbec zajíždět, či případně zastavit.