Penny Market s.r.o.

21.06.2014, před 10 lety

Michal Danco

velice lituji, že jako váš dlouholetý zákazník jsem nucen podávat stížnost na neprofesionální jednání vedoucího pracovníka prodejny Penny Market s.r.o. Duchcov, Osecká ul.
Včera dne 20.6.2014 v 16,44 hod. jsme v uvedené prodejně učinili nákup v částce 1072,- Kč. Účtenka č. 4899 323232 3 501560.
Dnes před 10.00 hod. manželka začala připravovat oběd. Při otevření obalu zjistila, že kuřecí maso je slizké a silně zapáchá. Odebrala se s dcerou do prodejny k reklamaci. Neměla sebou účtenku, kterou jsem měl v mé peněžence. Jednala s mužem, který uvedl, že je vedoucí pracovník prodejny. Tento odmítl reklamaci uznat s odůvodněním, že zboží je vakuované s trvanlivosti do 26.6.2014 a není chybou prodejny jeho závadovost. Rovněž další pracovnice stojí opodál u regálů vykřikovala nepřipadá v úvahu. Po tomto manželka toto páchnoucí zboží dala do ruky, popřála mu dobrou chuť a s hořkým dojmem z prodejny odešla. Takový postup pokládám za zcela nevhodný.

Stehna kuřecí, chlazená, vákuovaná, minimální spotřeba do 26.6.2014, cena 35,15.- Kč. Bez zlevného porušení obalu.

1) Ano, reklamace bez přítomnosti účtenky není zcela standardní. Pracovník však měl konstatovat že předložené zboží vykazuje závady na kvalitě ( slizkost, zápach, nepoživatelnost ) a upozornit, že o k řádnému dořešení reklamace požaduje předložení účtenky. To neučinil.
2) Vzhledem k zjevnému nekvalitnímu zboží mohla být provedena výměna zboží okamžitě nebo navrácena částka 35.- Kč.
3)Protože pracovník zřejmě nezvládá postup při reklamaci žádám, aby byl opětovně proškolen, a i aby si pokud možno vylepšil přístup k zákazníkům, protože moje korunová ztráta může v budoucnu znamenat na tržbách tisícové ztráty pro vaší společnost.