Together Networks Limited

#36039Nemožné zrušení účtu

09.10.2019, před 10 dny

Pavel Štěpánek

V neděli 6.10.2019 jsem si založil účet na seznamce Benaughty.com, po zaplacení základního poplatku jsem zjistil že celá seznamka je nesmysl. Zrušil jsem tedy všechny předplatné, a pak jsem se pokusil zrušit i účet ale marně. Vždycky vyplním dotazník proč chci účet zrušit ale kód na zrušení nikdy na email nepřijde. Dnes mi byl znovu stržen základní poplatek, pokoušel jsem se odstranit svoje bankovní údaje ale též marně. Předem děkuji za pomoc.

Požaduji zrušení účtu a tím i smazání všech mých údajů.

10.10.2019 08:35, před 9 dny

Vzhledem k tomu, že se společnost zaměřuje na české spotřebitele, uplatní se v daném případě český právní řád.

Spotřebitel je povinen zaslat odstoupení od placeného členství ve lhůtě 14 dnů po uzavření smlouvy (dle § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník) prokazatelnou formou, například prostřednictvím společností uváděné emailové adresy: support@benaughty.com, dopisu, popřípadě se je alespoň pokusit zaslat (znemožňuje-li to podnikatel). Doporučujeme přeposlat společnosti znovu původní odstoupení na email, či doložit odeslání dopisu a tím prokázat snahu o včasné a řádné odstoupení od smlouvy.

Zkracuje-li společnost nadále spotřebitele na jeho právech, k takovému jednání se nepřihlíží a jde to k tíži společnosti. Pokud tedy společnost záměrně znemožňuje odstoupení od smlouvy, nemůže se dožadovat toho, že právní vztah nebyl ze strany spotřebitele řádně ukončen.

Z důvodu předběžné opatrnosti může spotřebitel rovněž požádat svou bankovní společnost o zablokování své platební karty. Blokace platební karty však může být spojena s určitým poplatkem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Evropské spotřebitelské centrum rovněž k problematice zpracovalo přehlednou příručku, kterou je možné nalézt zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.