Společnost


#EXPERT4YOU s.r.o.

Počet nahlášených stížností:174
Z toho za letošní rok:10
Stále v řešení:11
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#36399Nulová komunikace, požadují kompenzaci za zrušenou objednávku

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

30 dnů

Detail stížnosti

Publikováno
25.10.2019, před rokem

Daniel Maňák

Znění stížnosti

Dne 7.8.2019 jsem objednal 2 kryty na mob. telefon. 26.8.2019 jsem se e-mail zeptal, kdy bude konečně zboží dodáno. Zkoušel jsem i volat, telefon nedostupný, žádná reakce. 29.8.2019 jsem je e-mailem informoval, že objednávku ruším, a o zboží nemám zájem. Odpověď žádná.
22.9.2019 jsem dostal mail, že zboží bylo odesláno na mou adresu. Obratem jsem jim psal, že zboží nepřevezmu, neboť jsem objednávku 29.8.2019 zrušil. Balík dorazil, nepřevzal jsem jej. 25.10.2019 přichází výhružný mail, abych zaplatil 149 Kč za neuskutečněnou dobírku. V těle mailu je napsáno: "Z Vaší strany náš e-shop nezaznamenal jakoukoliv žádost o změnu či stornování objednávky - a to ani do doby expedice naším obchodem a ani následně do doby nejzazšího vyzvednutí na Vámi zvoleném výdejním místě."
Opět jim zkusím napsat, a zavolat, ale oba kanály jsou nefunkční..


Požadované řešení

Požaduji, aby se e-shop přestal dožadovat kompenzace za nepřevzatou dobírku z důvodu dříve zrušené objednávky.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.10.2019 10:38, před rokem

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Pokud podnikatel neposkytne České obchodní inspekci součinnost, má tento úřad možnost udělit podnikateli pokutu za přestupek. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
24.11.2019 10:45, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.