Společnost


Spojka Group s.r.o.

Počet nahlášených stížností:99
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 7 stížnostech.

#3796Nedodané zboží za zakoupený voucher

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 16 dnů 20 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
17.07.2014, před 8 lety

Helen Helens

Znění stížnosti

Na slevovém serveru Zapakatel (nyní údajně Branaslev) jsem dne 1.7. 2014 koupila voucher na medovník s termínem dodání 16.7. v Zázanickém centru v Lazarské 6, Praha 2. Včera dne 16.7. jsem chtěla zboží vyzvednout. Bylo zavřeno, byl vyvěšeno oznámení, že je nutno se obracet elektronicky na e-mail info@branaslev a po vyřízení vyzvedávat zboží v některé Zásilkovně. Dodavatel medovníků Baker's House s.r.o. Vojkovice mi sdělil, že zboží včera dopoledne dovezli, ale bylo zavřeno tak, jak jsem již popsala.


Produkt

750 gramový medovníček od firmy Baker´s House


Požadované řešení

Požaduji vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.7.2014 15:59, před 8 lety

V těchto případech záleží, kdo byl prodejcem a zda společnost nebyla pouze zprostředkovatelem, který jednal na jméno a účet poskytovatele služby - pak by bylo třeba se svých nároků domáhat po něm. Spotřebitelé by sice měli vymáhat dodání zboží či poskytnutí služeb zejména na samotném dodavateli, přesto však určitou míru odpovědnosti nese i slevový portál. Zvláště za situace, kdy spotřebitelům nejsou známy vzájemná práva a povinnosti slevového portálu a jeho dodavatelů a jejich vztah je pro zákazníky netransparentní. Právní normy totiž neříkají jednoznačně, jak má poskytování zboží či služeb na základě voucheru probíhat. Slevový portál se staví do role zprostředkovatele. Jedná však se zákazníky vlastním jménem, prezentuje nabídky jiných dodavatelů, vystavuje zákazníkům vouchery a inkasuje od nich peníze. Spotřebitel tak má dojem, že uzavírá smlouvu se slevovým portálem a dodavatelům pak předkládá pouze voucher.

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.11.2014 09:56, před 8 lety

Na společnost Spojka Group s.r.o. byl podán insolvenční návrh (https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=aa924b73-cebb-4f75-b4ee-24e069954127). Vzhledem k nejastnostem v právním posouzení dotčených vztahů, doporučujeme spotřebitelům, aby svou pohledávku do insolvenčního řízení přihlásili. Činí se tak u soudu, u kterého je podán insolvenční návrh.
Zde je možné stáhnout formulář pro přihlášení pohledávky i s pokyny pro jeho vyplnění: https://isir.justice.cz/isir/common/stat.do?kodStranky=FORMULAR

Vzhledem ke skutečnosti, že byl podán insolvenčí návrh a společnost nevyužila možnosti reakce na stížnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.