Centrální výběrová řízení a.s.

#38970Výběr dodavatele zemního plynu bez mého spolupůsobení, zatím neproběhlo u dodavatele el. energie

2 měsíce 3 dny

21.01.2020, před 4 lety

Petr Boháč

Dne 18. 7. 2018 u mě doma byl zástupce spol. CVŘ, který sliboval:
1. GARANCE úspory financí u dodavatelů el. energie a zemního plynu (ZP),
2. V předaném materiálu - Jak to funguje jsou uvedeny celkem čtyři body
a) Přihlásíte se do výběrového řízení...
c) Pokud najdeme nabídku, se kterou ušetříte, zařídíme rovnou přechod k novému dodavateli,

V Garanci úspory je výslovně uvedeno, ...K novému dodavateli Vás převedeme pouze v případě, že s ním ušetříte.
Podepsal jsem Souhlas zájemce se zpracováním osobních údajů. V předsmluvních informacích je uvedeno, že Přihláška je uzavřena na dobu určitou šesti měsíců.
10.11.2018 mi oznámili, že uzavřeli smlouvu na dodávku ZP s firmou Comfort energy a 28.6.2019 mě přehlásili k X Energie (dle mého po lhůtě šesti měsíců).
O přepisu smlouvy na dodávku ZP (já jsem uzavřel smlouvu s HALIMEDES na dva roky od 1.1.2020) mě informovali až 12.1.2020 beze smlouvy, pouze odkaz na stránky X Energie s ceníkem. To mi způsobí vícenáklady cca 5 tis. Kč. Není dodržena GARANCE úspory.
Byl jsem na ČOI Ústí nad Labem, tam mě odkázali na ERÚ, tam jsem několikrát volal - pan L. a nakonec jsem svoji stížnost odeslal mailem na adresu spol. CVŘ (dle rady z ERÚ).

viz popis stížnosti

Ukončení smluv se společností Centrální výběrová řízení a. s. a spol.X Energie, s. r. o.
První nedodržela postup výběru dodavatelů ani GARANCI úspory. A smlouvy - nic neříkající název (nebyla uvedeny Plná moc) a většina textu velmi malým písmem.
Druhá neposlal smlouvu, ceník až po zhruba více než deseti dnech po zahájení dodávky ZP (nemohu zrušit smlouvu kvůli vyšší ceně) a samozřejmě ani GARANCI úspory