Monir Jabali

#4018Neuznaná reklamace - nechce převzít do reklamace

8 měsíců 17 dnů 4 hodiny

13.08.2014, před 10 lety

Iveta Šubová

Dne 9.6.2014 jsem v prodejně Kožená galanterie v ulici Palackého 726/12, Praha 1 zakoupila dva kufry v celkové částce 1.398,00 Kč. Následující den jsem zjistila, že kufry silně zapáchají (pravděpod. chemickou látkou). Dne 11.6.2014 jsem podala reklamaci pro výše uvedenou závadu. Prodavačkou mi bylo sděleno, že se jedná o kufry čínské výroby. Tento fakt mi nebyl sdělen při samotném výběru, ačkoliv jsem patřil k mým požadavkům. Při této příležitosti jsem zjistila, že všechny kufry mají tytéž vady. Prodavačka se rozhodla telefonicky kontaktovat svého nadřízeného p. Jabali a můj požadavek popsala. Byla vyzvána, aby ke kufrům přičichla a zhodnotila zda-li zapáchají. Potvrdila, že kufry skutečně zapáchají. Dne 1.7.2014 mi byla zaslaná zamítavá SMS o ukončení reklamace. Dne 3.7.2014 jsem se dostavila opět do provozovny v ulici Palackého 726/12, Praha 1. kde mi bylo předloženo vyjádření, že reklamace je bezdůvodná. Po konzultaci s linkou dTestu jsem kufry převzala a dne 7.7.2014 jsem chtěla podat II. reklamaci "Reklamaci pro nesplnění jakosti při převzetí". Prodavačka odmítla reklamaci přijmout a byla jsem hrubým způsobem vykázána z prodejny. Odeslala jsem tedy reklamaci písemně na adresu uvedenou v ŽL. Dopis se vrátil! Kufry se skutečně použít nedají, uložila jsem do něj tričko a silný zápach z kufru zůstal na něm i po vyprání. Musela jsem jej vyhodit. Prosím o pomoc v dořešení této reklamace. Děkuji.

Kufr DENR - 2 ks (střední - červený, velký - černý)

Vrácení peněz.