Česká pošta, s.p.

#40554Neschopnost informování o zásilce na poště

19.03.2020, před 4 lety

Liubov Burlachenko

Chtěla bych si postěžovat na služby České Pošty na Praze 4 Záběhlice, Hlavní 2459/108, 141 00. Objednala jsem si několik balíčků z Číny přes službu Aliexpress. Momentálně se jedná o čtyři balíčky. U dvou momentálně nevím v jakém jsou stavu (podle aplikace Aliexpress jsou už v Praze ale z pošty žádné informace nemám) a u dvou už jistě vím, že byli poslány zpět do Číny. Nikdo mi ale nedal vědět prostřednictvím telefonu ani prostřednictvím výzvy k vyzvednutí zásilky, že jsou balíčky na poště. Prostřednictvím internetových stránek sleduji stav objednávky a jsem pořád na telefonu. Není možné, že mi volal někdo z pošty a já jsem nezavolala zpět, jelikož mám práci, která vyžaduje na všechny hovory odpovídat. Dnes jsem šla na poštu hledat zásilku a bylo mi řečeno, že zásilka byla odeslána zpět odesilateli. Podle paní za přepážkou mi volali a můžu si za všechno vlastně sama. Ale jak mám vědět že je něco na poště když mi ani nedají vědět? Na otázku kdy mi volali, tak mi paní za přepážkou řekla, že neví a že toto nemá na starosti. Přitom jsem nabídla, že jim ukážu telefon a najdeme datum kdy mi mělo být údajně voláno v historii volání, abych je přesvědčila o opaku, ale to nikoho nezajímalo. Jsem nyní zoufalá, protože to jsou zásilky na které čekám a jsou pro mě neskutečně důležité. Měl mi přijít svatební závoj a korunka na svatbu. Po mě tam šel i můj přítel, aby vše ověřil a nakonec přišel domů s informací, že to není jediná zásilka, kterou odeslali zpět odesilateli, ale ve výsledku se jedná o dvě zásilky. Takže u dvou zásilek mi nebylo dáno vědět, ani zavoláním ani SMS přitom v dnešní době existuje tolik způsobů, které jsou spolehlivé. Nevěřím, že mi u obou zásilek opravdu někdo volal a hlavně nechápu, že jsem nedostala ani informaci o tom, že to přišlo na poštu a pak ani informaci, že už se zásilka odesílá zpět odesilateli. Upřímně je to hrozná pošta. Už jsem tam dokonce párkrát vyzvedávala dopisy a ani jednou po mě nechtěli doklad totožnosti. Nevím jestli je to tak v pořádku, ale to je teď vedlejší. Musím naopak vyzdvihnout jinou pobočku české pošty, a to sice na Pankráci. Tam se mi nikdy nestalo, že by se mi ztratil balíček, nebo nebyl doručen dopis nebo že by něco vydávali bez dokladu totožnosti.
Je to ostuda, že kvůli neschopnosti pracovního personálu na této pobočce se teď vše pokazí. Vlastně jsem takto předpokládám přišla i o peníze. Věci co jsem chtěla mít na svatbě a jak jsem si je představovala budu muset asi už oželet.

Doručováni zásilek

Je nějaká možnost ty zásilky mi doručit? Vrátit je zase zpět do republiky?
Číslo mých zásilek je:

LE095873553CN