Fidemia Group s.r.o.

#40714Nevyřízená reklamace

25.03.2020, před 4 měsíci

Martin Jánský

dne 10.2.2020 jsem reklamoval špatný výrobek, zakoupený 26.11.2018. Jednalo se o Hoverboard v hodnotě 4500,-Kč. Požádal jsem o opravu a nebo vrácení peněz. Nikdo se neozval a ani nebrali telefony, jen pasli, že linka je přetížená ať píšeme na email. Dne 16.3.2020 jsem upozornil na to, že je již 5 dnů po reklamační době a že žádná náhrada nedorazila. Dnes 25.3.2020 jsem se snažil firmu znovu kontaktovat, ale bohužel bez úspěchu.

Hoverboard offroad fire

okamžité vrácení peněz

31.3.2020 19:01, před 3 měsíci

Prodávající je podle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele povinen reklamaci včetně odstranění vady vyřídit bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne jejího uplatnění, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Spotřebitel může v takovém případě od smlouvy odstoupit, případně setrvat na uplatněném nároku nebo požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny.
Odstoupení doporučujeme zaslat doporučeně, nejlépe s dodejkou, a shrnout v něm podstatné body související s uplatněním reklamace a doložit, že reklamace byly uplatněna. Vzor odstoupení od smlouvy a další informace jsou dostupné na https://www.dtest.cz/clanek-3281/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-pro-marne-uplynuti-lhuty-k-vyrizeni-reklamace.

23.5.2020 23:10, před měsícem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.