ČESKÝ MINCOVNÍ OBCHOD

#4135Nerepektování žádosti o ukončení zasílání reklamních materiálů, neobjednaných zásilek a vymazání osobních údajů z databáze

7 měsíců 27 dnů

26.08.2014, před 10 lety

Marie Neumannová

Zaslání doporučených dopisů s odmítnutím zasílání a vymazání osobních údajů z databáze.

Jde o neustálé obtěžování reklamou a nabídkami se zbožím.

Vážení,
dostala jsem se do tenat Český mincovního obchodu. Když jsem odhalila jejich nekalé praktiky, obrátila jsem se k Vám o radu a postupovala podle ní. V březnu jsem požádala o ukončení zasílání neobjednaného zboží, reklamních letáků a taktéž o odstraněné osobních údajů z databáze, viz příloha.
Bohužel Český mincovní obchod nerespektuje moje požadavky a neustále mi posílá jejich reklamní materiály. Na múj dopis mi přišla z Českého mincovního obchodu odpověď, kterou rovněž přikládám, ve které je uvedeno, že není možné odstranit na mou žádost mé osobní údaje proto, že při elektronickém zpracování jsou povinni tyto údaje uchovávat. Ale to jistě odporuje mému zákonnému právu požádat o vymazání mých osobních údajů.
Obracím se k Vám proto znovu o radu. Mám podat podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů z důvodu neoprávněného zpracování osobních údajů, popřípadě podnět šíření obtěžující tištěné reklamy živnostenskému úřadu pro obtěžující tištěnou reklamu, popřípadě obrátit se na Českou obchodní inspekci?
Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.
Neumannová