AURES Holdings a.s.

#42063Nepřimontovaný brzdič

05.05.2020, před 4 lety

Petr Roháček

Dne 4.12.2019 jsme zakoupili na brněnské pobočce AAA Auto osobní automobil Škoda Superb combi, 2.0 Diesel. Ještě během koupě vozu byly v AAA Servise po dohodě s prodejcem měněny letní litá kola za kola zimní.
Při přezouvání kol v měsíci dubnu opět na letní bylo v jiném servise zjištěno, že brzdič na pravém zadním kole nebyl upevněn!!
Dva šrouby, které brzdič drží tam chyběly. Brzdič držel pouze třením, jak byl na brzdových destičkách naražen. Brzdové destičky jsou nové, byly zřejmě měněny v AAA servisu.
V únoru jsme byli na dovolené v rakouských Alpách a zpětně musím konstatovat, že je naše veliké štěstí, že se nám nestala žádná nehoda. V případě prudkého, silného sešlápnutí brzdového pedálu by pravděpodobně došlo k úplnému uvolnění brzdiče, který by se zaseknul do kola a vozidlo by šlo do smyku.
Tuto trestuhodnou nedbalost některého vašeho technika mám zdokumentovanou fotograficky i svědectvím automechanika, který přezouval na letní kola a závadu zjistil.

SPZ 7B47498, VIN: TMBLF73T0B9034562

Vhodná by byla minimálně omluva a zjištění a potrestání konkrétního nesvědomitého zaměstnance, který tímto mohl způsobit nehodu.