Společnost


Lambela s.r.o.

Počet nahlášených stížností:3
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#42530Nedodané zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 7 dnů 13 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
21.05.2020, před 6 měsíci

Lucie Macháčková

Znění stížnosti

Z obchodu BAVLNA.CZ jsem si objednala a ihned zaplatila svou objednávku v celkové výši 1114 Kč a už 2 týdny se nic neděje. Na emaily nereagují, telefony nezvedají. Dle recenzí na Heurece mají nyní takovýto problém všichni.
Po dřívějších platbách, ještě když měl eshop jiného majitele (cca 2 roky zpátky) bylo všechno v pořádku a zboží bez problémů dorazilo. Ale nyní si troufám říci, že jedná o podvodný eshop, jelikož Bavlna.cz má nového majitele.
Psala jsem jim emaily a několikrát volala, ale obojí bez odezvy.


Produkt

Přikrývka Luxus plus prodloužená (Hřejivost přikrývky: Letní), Froté prostěradlo 180x200cm, banánová


Požadované řešení

Chtěla bych vrátit peníze.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.6.2020 21:45, před 6 měsíci

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.7.2020 23:49, před 4 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.