Společnost


EU GANG s.r.o

Počet nahlášených stížností:2
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#42849Nedodané zboží, ignorace emailů

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 25 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
03.06.2020, před 3 lety

Adam Grigar

Znění stížnosti

Z tohoto e-shopu jsem si před cca 5 měsíci objednal sluchátka a herní myš. Ani jedno z toho mi však nebylo doručeno a e-shop neodpovídá na e-maily a jejich telefonní číslo je nedostupné. Tuto myš a sluchátka už na e-shopu neprodávají, byla to totiž speciální nabídka. Prodejci jsem psal na sociální sítě, e-mail, volal na jeho telefonní číslo, avšak na nic z tohoto neodpověděl. Na této stránce jsem dříve koupil nějaké maličkosti do her a vždy mi to doručili, až na tento případ.


Produkt

LOGITECH G935 (WIRELESS) - 1200Kč , LOGITECH G502 WIRELESS MOUSE - 1200Kč


Požadované řešení

Chtěl bych abychom společně docílili toho aby mi prodejce vrátil peníze nebo aspoň doručil mnou zakoupené produkty. Stačilo by aby s námi aspoň začal komunikovat. Kdyby takto "okradl" více lidí jako mne, mohlo by se podat trestní oznámení, ale na to musí být minimální ukradené částka 5000Kč.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.6.2020 11:28, před 3 lety

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou a obchodník nedodá objednané zboží, může spotřebitel využít bankovní nástroj zvaný chargeback. S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. Spotřebitel by měl co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.

Jelikož je prodávající zahraniční subjekt sídlící na Slovensku, má spotřebitel možnost obrátit se na Evropské spotřebitelské centrum, které bezplatně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiných členských států EU, Norska a Islandu. Více informací o Evropském spotřebitelském centru je možné vyhledat na webových stránkách https://evropskyspotrebitel.cz/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.9.2020 21:03, před 2 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.