Společnost


Agnieska Kant

Počet nahlášených stížností:7
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#42909Nevrácení peněz za vrácené zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 23 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
05.06.2020, před 3 lety

Jana Pápayová

Znění stížnosti

Dobrý den, vrátila jsem ve 14-ti denní zákonné lhůtě objednané zboží. Zboží bylo doručeno 14.5.2020, odstoupení 15.5.2020. 25.5.2020 mi přišel e-mail, že zboží bylo přijato zpět (nevím,proč až za 11 dnů). V emailu bylo dále napsáno, že zboží bude podrobeno verifikaci, zda není poškozené a potom bude odesláno do polského sídla a do 14-ti dnů od doručení do tohoto polského sídla mi budou vráceny peníze. Na dotaz jak dlouho bude tento celý proces trvat jsem nedostala odpověď, zkoušela jsem volat na uvedené telefonní číslo, ale nikdo nikdy nezvedl.


Produkt

Módní kožená kabelka Listonošky VITTORIA GOTTI, barva zemitá


Požadované řešení

Vrácení částky 1056,-Kč za vrácené zboží.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
5.6.2020 10:54, před 3 lety

Jelikož byla kupní smlouva uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupila) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitelka prokáže, že mu zboží odeslala. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (zahraniční subjekt se sídlem v Polsku), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátila na Evropské spotřebitelské centrum při České obchodní inspekci na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Podrobný formulář stížnosti je k dispozici na webových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz v záložce „Kontakty“. Ke stížnosti je třeba přiložit doklady, které má spotřebitel k dispozici, např. kopii smlouvy, e-mailovou komunikaci s prodejcem.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.7.2020 20:04, před 3 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.