DER Touristik CZ a.s.

#43349Neuskutečněná dovolená

25.06.2020, před 4 lety

Milan Zelený

v lednu 2020 jsme si vybrali dovolenou do Egyptu s odletem 30.4.2020.
20.1.2020 jsme na tuto dovolenou složili zálohu 13.940,- Kč. Dne 13.3.2020 nám přišlo upozornění, že do 20.3.2020 musíme doplatit zbytek dovolené.
Proto jsme 19.3.2020 volali do cestovní kanceláře jak to bude? Jestli odletíme? A jak to bude s penězi když se nikam nepojede.
Na to nám slíbili, že jestli týden před odletem bude jasné, že se nikam nepoletí peníze nám automaticky vrátí.Proto jsme 19.3.2020 zaplatili doplatek na dovolenou 32.526,- Kč.Za tři dny na to vláda vyhlásila zákaz vycházení.
8.4.2020 nám Exim tours oznámil, že se zájezd ruší. A že nám pošlou Voucher jak jim to vláda zařídila.
Kontaktovali jsme svého prodejce, že zájezd objednala paní která je rodičovské dovolené, že sami máme problémy, protože kvůli nařízení vlády nemůžeme provozovat svoji živnost a dotázali se jestli je možnost vrácení peněz.
Na toto nám nám bylo odpověděno, že nás budou informovat písemně.
Dne 30.4.2020 jsme opět volali do cestovní kanceláře,že už neplatí zákaz vycestovat a že dnes na dovolenou klidně poletíme.
Paní v Eximu se divila proč voláme ohledně zrušeného zájezdu. Byla rozčarovaná z toho, že nás do dnešního dne nikdo nekontaktoval. Přislíbila nápravu, a že nám do týdne slíbený Voucher musí přijít.
Minulý týden 12.6.2020 jsme opět volali do CK, že nic nepřišlo. Že chceme tuto věc dořešit, abychom mohli letos o prázdninách někam jet.Že další volné peníze už nemáme a že si nebudeme půjčovat další peníze, když jsme vlastně půjčili peníze mi jim.
Paní se nám v telefonu vysmála, že ví že chceme peníze. Že za měsíc už manželka na rodičovské nebude....... a jinak je v řešení tak si počkejte

132059039

Chci, aby se začalo konečně něco dít.
Chceme si o prázdninách odpočinout a později jet už nemůžeme poněvadž dcera jde 1.9.2020 do první třídy