Společnost


Systém Centre s.r.o.

Počet nahlášených stížností:83
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:6
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#43379Neoriginalni Iphone, po pul roce nefunkcni tlacitko, kabel nabijecky

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 11 dnů 16 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
26.06.2020, před 3 lety

Magdalena Drnková

Znění stížnosti

Bohuzel jsem se jako mnoho jinych nechala napalit. Telefon Iphone SE (1. generace) prisel s rozdilnymi IMEI cisly na baleni a na samotnem telefonu, horni tlacitko uplne nesedelo do obalu. Uz z kraje tak bylo jasne, ze telefon neni originalni (ani kvalita baleni nebyla stejna, neobsahovalo samolepky, ktere Apple vzdy dava). Od zacatku zlobi ITouch, ale po 6 mesicich pouzivani prestalo horni tlaticko fungovat uplne, jeste o 14 dnu drive i kabel od nabijecky. Byl to darek synovi, proto jsme nereklamovali hned od zacatku, byl to vysneny darek. Nyni je ale pouzivani hodne obtizne.

Telefon jsme kupovali z webu "Mobil centurio", ale na fakture je uveden jako dodavatel System Centre s.r.o. Firma jako chameleon meni weby (Mobil Centurio, MountShopping a buh vi kolik dalsich) a dal klame spotrebitele. Kdyz ale vidim, ze nereaguji na reklamace, bojim se jim odeslat telefon.


Produkt

Iphone SE 64GB


Požadované řešení

vymena kabelu, nefunkčního tlačítka


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.7.2020 16:20, před 3 lety

Byl-li zaslán padělek, jedná se o podstatné porušení kupní smlouvy a spotřebitelka má právo od smlouvy odstoupit i z důvodu uvedeného v ust. § 2002 občanského zákoníku. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Ochranu práv duševního vlastnictví mají jako dozorové orgány na starosti úřady Celní správy. Na tyto úřady je možné se obracet s konkrétními podněty, pokud se setká spotřebitel s prodejem padělaného zboží či jeho nabídkou, a to prostřednictvím následujících webových stránek: https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/internetova-kriminalita.aspx

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
7.9.2020 08:04, před 2 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.