Jan Alt (prevence2020.cz)

#43468Nedodání zboží, nevrácení peněz

2 měsíce 8 hodin

01.07.2020, před 4 lety

Jana Mahdalová

V době koronavirové krize jsem dne 19.3.2020 objednala na internetových stránkách www.prevence2020 a řádně zaplatila ústní roušky a antibakteriální sprej v celkové hodnotě 1 955,-- Kč. K dnešnímu dni jsem neobdržela ani zboží ani mi nebyly vráceny peníze. Dodavatele jsme opakovaně kontaktovala emailem, postupovala jsem dle obchodních podmínek, které dodavatel uvádí a žádala opět na jeho adresee, kterou uvádí - vraceniprevence2020@seznam.cz o nápravu buď dodání zboží nebo vrácení peněz na účet. Kontaktovala jsem dodavatele na tel.číslo, které je uvedeno v obchodním rejstříku. Hlasová schránka byla již přeplněna a nikdo nereagoval. Obrátila jsem se na ČOI, která mi doporučila mimosoudní vyrovnání, odkázala na int.stránky www.adr.coi.cz. a celkově mi bylo sděleno - Lze shrnout, že vzhledem k občanskoprávní povaze předmětných nároků o nich Česká obchodní inspekce nemůže vydat závazné rozhodnutí. O občanskoprávních nárocích může závazným způsobem rozhodnout pouze soud.Doporučujeme Vám proto obrátiti se s trestním oznámením pro podezření ze spáchání trestného činu podvod na orgány činné v trestním řízení.
Bohužel se domnívám, že jsem již vyčerpala všechny možnosti a jedná se o podvod na více kupujích a mělo by dojít k nápravě. Jednání je o to horší, že se domnívám, že dodavatel využil pandemie a využil lidskou obavu z nákazy.

ústní roušky 50ks, antibakteriální sprej

Vrácení celé částky