Jana Gryc Přecechtělová

#43611Nedodání zboží a nekomunikace

08.07.2020, před 4 měsíci

Katarína Macinauerová

Dne 19.6.2020 jsem si v eshopu sestryvakci.net objednala zboží v hodnotě 1200 korun, které jsem ohned uhradila bankovním převodem. Teprve po 10 dnech, dne 29.6 mi přišlo potvrzení o přijetí platby, zbožíi však dosud nebylo dodáno a na moje emaily nikdo nereaguje.

3x Tričko s motivem

Vrácení peněz.

9.7.2020 06:52, před 3 měsíci

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Pokud podnikatel neposkytne České obchodní inspekci součinnost, má tento úřad možnost udělit podnikateli pokutu za přestupek. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz

14.7.2020 14:03, před 3 měsíci

platba byla spotřebitelce vrácena. Gryc

14.7.2020 15:25, před 3 měsíci

Stížnost tedy přeřazujeme na spotřebitelku, aby mohla informaci potvrdit a případ uzavřít.

18.8.2020 14:22, před 2 měsíci

Katarína Macinauerová

18.8.2020 14:38, před 2 měsíci

Dobrý den, peníze mi byly vráceny na účet

19.8.2020 09:36, před 2 měsíci

Spotřebitelka potvrdila přijatou platbu. Prosím D-test o uzavření stížnosti. Gryc

19.8.2020 09:54, před 2 měsíci

Vzhledem k výše uvedenému stížnost uzavíráme.