Společnost


AutoESA a.s.

Počet nahlášených stížností:47
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#43977Neuznaná reklamace skryté vady (argumentace proběhlou opravou před reklamací a podepsáním stavu při koupi)

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 1 den 8 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
27.07.2020, před rokem

Daniel Rektořík

Znění stížnosti

Po méně než dvou měsících (47 dní) se projevila skrytá vada. Při stání z auta unikla polovina obsahu nádrže na CNG a došlo k ohrožení bezpečnosti osob a nemovitostí. Autorizovaný servis indikuje předchozí zásah s použitím neoriginálních dílů. Auto opraveno za částku 49.243 Kč.

Autorizovaný servis potvrdil, že v systému před prodejem došlo k neodbornému zásahu s použitím neoriginálních spon.

Společnost Auto ESA odmítla reklamaci jako neoprávněnou. Argumentuje podepsání stavu při koupi a proběhlou opravou před reklamací.


Produkt

5L50657 Typ vozidla:1T2TX2 VIN: WVGZZZ1TZ7W024463 Stav tachometru:237966


Požadované řešení

Žádám o dodatečnou slevu ve výši 24621 (50% opravy) jako příspěvek na nutnou opravu skryté vady autorizovaným servisem.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.8.2020 16:52, před 12 měsíci

Při koupi ojetého vozidla platí, že spotřebitel nemůže reklamovat zboží pro vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou věc měla při převzetí kupujícím podle § 2167 písm. c) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Ale i v tomto případě musí vozidlo vykazovat takové vlastnosti, které si smluvní strany sjednaly.

U ojetých automobilů hraje velkou roli při posuzování odpovědnosti za vady obsah smlouvy. Prodávající totiž neodpovídá za vady, na které kupujícího před uzavřením smlouvy prokazatelně upozornil. Také se záruka nevztahuje na vady, které odpovídají opotřebení automobilu vzhledem k jeho stáří či míře používání předchozím vlastníkem. Nelze však do smlouvy uvést velký výčet vad, kterými by snad vozidlo mohlo trpět, a pak tvrdit, že kupující byl na vady upozorněn. Musí se jednat o konkrétní vady a o jejich přítomnosti musí být kupující poučen.

Pokud autobazar reklamaci zamítne jako neoprávněnou a toto jeho rozhodnutí je konečné, doporučujeme obrátit se na advokáta, který by mohl uzavřenou kupní smlouvu prostudovat a zaslat autobazaru výzvu, v níž bude rozporovat vyřízení reklamace. Seznam advokátů je dostupný na stránkách www.dtest.cz/advokati.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.9.2020 18:07, před 10 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.