Electro World s.r.o.

#44080Neuznaná reklamace Elektrická koloběžka Eljet Cruiser Premium

30.07.2020, před 4 lety

Josef Vrátný

30.6 2019 jsem koupil Elektrickou koloběžku Eljet Cruiser Premium za 13.999KC
Letos v červnu jsem zjistíl,že neujedu ani metr a že nejde baterie nabít tak abych ujel jakoukoliv vzdalenost.Reklamoval jsem vyrobek u prodejce Electroworld.Moji reklamaci zamítli jelikost podle nich je překrocený počet nabiti.
Výrobce GARANTUJE minimalně 500 cyklu nabití
a já jsem určitě nemohl překročit ten počet už jen proto ,že jsem ji neměl tak dlouho v používání.
Zde uvádím jejich odpověd:
Rozlišujeme záruční dobu a životnost baterie.
Životnost výrobku může být kratší, ale i delší než záruční doba. Záleží především na frekvenci používání výrobku.
Na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.
Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců.
Pokud by technici diagnostikovali výrobní vadu baterie, aplikuje se záruční doba.
Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.
Nikde v návodu výrobce neni uvedená doba životnosti 6 měsíců.ale
GARANTOVANY počet cyklu nabijení,ani při zakoupení jsem nebýl informován, že baterie má jen 6 měsícu životnost a že se nani nevztahuje záruka 2 roky.
Bylo mi nabitnutá výměna baterie za 3993KC a plus servis 605KC.Koupit si poměrně drahý výrobek
na jednu sezonu a pak si koupit novou bateriiza mi připada
jako nehoráznost.
Jsem velmi zklamaný přistupem a jednáním spolecnosti Electroworld
přijde mi to jako nefer jednani a citím se podvedený a věřim že nejsem jediný

Elektrická koloběžka Eljet Cruiser Premium

Jelikož jsem dodržoval návod od výrobce ve všech bodech a nemněljsem možnost dosáhnout GARANTOVANEHO počtu cyklu žádám o bezplatnou opravu.