Společnost


PPL CZ s.r.o.

Počet nahlášených stížností:1017
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:20
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

66%
34%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#44086Nedoručení zásilky č. 40951390538

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

29 dnů 16 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
31.07.2020, před 6 měsíci

Andrea Lecury

Znění stížnosti

Dobrý den,
ve středu 29.7.2020 v 8:16 jsem dostala SMS od PPL Brno, že mi bude tentýž den mezi 9- 11 hod doručována zásilka, tedy 44 minut po obdržení SMS. Jelikož pracuji, nebyla jsem schopná během tak krátké doby dorazit domů a zásilku převzít. S řidičkou jsem komunikovala, zda by bylo možné zásilku doručit po 10.hod, abych byla schopná dorazit domů, což řidička odmítla. Žádala jsem tedy o doručení v pátek, přičemž mi bylo sděleno, že musím změnit doručení v aplikaci. Proto jsem hledala na stránkách PPL, kde můžu doručení změnit, protože mi žádná informace o možnosti změny nepřišla. V aplikaci PPL změna nebyla možná, protože aplikace zdánlivě nefunguje.
Ve čtvrtek 30.7.2020 se situace opakovala, opět jsem nebyla doma, protože pracuji. SMS o doručování zásilky mi přišla cca v 7:30 hod téhož dne, kdy měla být zásilka doručována, takže jsem opět nebyla schopna tak rychle reagovat. Pokud bych informaci dostala den předem, mohla jsem zásilku převzít. Následně mi přišla SMS, že je balík uložen kdovíkde k vyzvednutí. Bohužel nemám k dispozici auto a balík je pravděpodobně velký, navíc jsem si zaplatila doručení domů a na tom trvám. Od včerejška (čtvrtek 30.7.2020) komunikuji se zákaznickým oddělením PPL Brno, kde mi paní N. neustále tvrdí, že po dvou neúspěšných doručeních už doručení není možné.


Produkt

Doručení zásilky č. 40951390538


Požadované řešení

Žádám o doručení zásilky na mou adresu v pondělí, ve středu nebo v pátek a o informování alespoň den předem, kdy bude zásilka doručena.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
31.7.2020 13:01, před 6 měsíci

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.8.2020 02:19, před 5 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.