PPL CZ s.r.o.

#44093TRAGEDIE je PPL

31.07.2020, před 6 dny

Pavel Nechanský

Objednal jsem zboží v eshopu v úterý. Způsob dopravy: "PPL Private na adresu v ČR (1-2 dny)" za 99,- a ve čtvrtek mi volají, že doručení bude v paték. Ráno SMS, že se bude doručovat mezi 12-14. Ve 12:20 mám zmeškaný hovor( i přesto že jsem doma a nikdo nezvonil), řidiči jsem volal 3x nazpět plus 2 smsky a nic. V 13:30 SMS, že si mam zasilku vyzvednout v parcelshopu. Línej rozvažeč končí asi v práci 13:30 v pátek a ani nebere telefony a nereaguje. To už je po řetí takovýto zážitek s PPL. Tedy PPL NE! Lepší pošta, vím kam jít a nemusím čekat na sms v jakém ppl parcelshopu na jaké adrese si mám vyzvednout zboží.

zasilka cislo 40554141190

vyhodit rozvažeče, zrušit ppl

31.7.2020 20:34, před 6 dny

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.