Globus ČR, k.s.

#45405Závadné pečivo

05.10.2020, před 5 měsíci

Miroslav Zajíček

V pátek 19.9.2020 jsem v prodejně Globus Plzeň - Chotíkov zakoupil kmínový chléb plátkový s dobou trvanlivosti do 20.9.2020. Dne 20.9.2020 však většina plátků chleba byla plesnivá. Upozornil jsem na tuto věc vedení prodejny (e-mailem), ale do dnešního dne mi nikdo nepodal vysvětlení ani se neomluvil.

Plesnivé pečivo

Zvýšení kvality.

6.10.2020 07:30, před 5 měsíci

Jestliže zakoupená věc nemá očekávané vlastnosti, je třeba ji reklamovat u prodávajícího. Spotřebitel by v tomto případě měl nárok na dodání nové věci bez vad, a nebylo-li by to možné, má nárok na odstoupení od smlouvy. K uplatnění reklamace není potřeba předložit doklad o zaplacení. Je však ale nutné prokázat, že zboží bylo zakoupeno u prodávajícího.

Pokud by se problém s jakostí potravin opakoval, mohl by spotřebitel rovněž zvážit podání podnětu Státní zemědělské a potravinářské inspekci, která je dozorovým orgánem v oblasti kvality potravin rostlinného původu.

12.10.2020 10:59, před 5 měsíci

Dobrý den, pane Zajíčku,

velmi nás mrzí Vaše negativní zkušenost a děkujeme za zpětnou vazbu,

Pokud však máme problém vyřešit, potřebujeme znát detaily – název výrobku, místo nákupu, datum. Následně upozorníme na problém daný úsek hypermarketu a uděláme maximum pro ti, aby se podobná věc neopakovala.

Děkujeme.
Váš Globus

14.11.2020 19:46, před 4 měsíci

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Miroslav Zajíček

15.11.2020 09:33, před 4 měsíci

Komentář: Původně jsem se obrátil na vedení prodejny Globus - Chotíkov. Nikdo nereagoval. Cílem bylo upozornit na problém, který vzniknul, aby se neopakoval.