Jana Gryc Přecechtělová

#45634Nedodání zboží po zaplacení objednávky převodem

1 den 7 hodin

18.10.2020, včera

Nikola Kyliánková

12.10. jsem objednala zboží za 1140Kč a okamžitou platbou ihned zaplatila převodem. Přišla mi jen zpráva s potvrzením objednávky a že po připsání platby ihned odesílají. Celý týden nepřišla žádná zpráva s informací o odeslání. Nelze se nikam dopsat, dovolat, vše se vrací a nyní už mi nelze najít ani webové stránky. Doufám, že nejde o podvod a dárek pro kolegyně dostanu. Takové jednání je smutné, mohla bych peníze přidat těm, kteří to potřebují a místo toho mám o ně přijít takhle?

Jde o 3 trička s potiskem zubů velikost S pro kolegyně jako dárek.

Chtěla bych dostat objednané zboží, popřípadě vrátit peníze. Přece když člověk zaplatil, tak by měl dostat to, co si objednal.

18.10.2020 16:55, včera

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.