AURES Holdings a.s.

#45659Technický průkaz

1 měsíc 3 dny 19 hodin

20.10.2020, před 3 lety

Pavel Hranička

dne 29.09.2020 jsme zakoupili BMW V pobočce v Č.Budějovicích.
Vše v odpovídajícím stavu-výbava , funkčnost i s evidenční kontrolou vše proběhlo k naší spokojenosti.
Ale doklady nám byly přislíbené do 10ti dnů což se nestalo. Ani v dalších slibovaných týdnech. Do des mám jen zprávu, že je problém s plnou mocí majitele a z Prahy tyto doklady stále nejsou předané.
Další telefonické reakce jsou stále stejné a to vždy posunuto o týden.

Nutná evidenční kontrola potřebná k přepisu propadne.
Také nelze zkontrolovat zápis pro přítomnost závěsného zařízení.
Nelze překontrolovat podle tech. průkazu a provést nákup zimních kol.
Cesty do zahraničí jsou vyloučené z důvodu nesplněných 10ti dnů k přepisu od koupi vozu. Silniční kontroly v CZ jsou shovívavé, už s AAA mají zkušenosti. Ovšem doporučují s takovým vozem nejezdit z důvodu rizika.
A také zákonně uvedenou pokutou až 50 000,-. Kde mám protiargument ano , ale 10ti denní lhůta je od dodání dokladů. V důsledku tuto obhajobu neuznají ani pojišťovny.

reklamuje se takováto záležitost?

Emailové adresy na poradce nebo vyšší vedoucí jsou bez odezvy.
Oslovil jsem emailem v AAA také ombudsmana. Byl jsem ujištěn, že budu kontaktován.

Závěr: nemohu přezout na zimní gumy. Důležité!!!
Nemám doklad o legálním přihlášení závěsu!!

Pzn.
(Jednou z povinností prodávajícího v rámci kupní smlouvy je dle § 2087 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, předání dokladů, které se k věci vztahují. Obzvláště pak doklady potřebné k převzetí a užívání věci, což jednoznačně platí právě pro doklady k automobilu. Ust. § 2094 odst. 1 dále stanoví že má-li k předání dojít při zaplacení kupní ceny, předá prodávající doklady v místě placení. Odst. 2 téhož paragrafu občanského zákoníku potom má dojít k předání dokladů při odevzdání věci.)

BMW X1 SPZ 1TP2773

Předané doklady (Velký tech. průkaz) nutné pro kontrolu přihlášeného závěsu.
malý tech. průkaz
Náhrada propadlé Evidenční kontroly