Společnost


IN TIME SPEDICE, spol. s r.o.

Počet nahlášených stížností:112
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#46062Nedodané zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 4 dny 5 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
10.11.2020, před rokem

Natálie Kučerová

Znění stížnosti

Nakupovala jsem na Alza.cz, objednala jsem si doručení v určený den ke mně domů, plus příplatek za platbu kartou, balík jsem objednávala 6.11.2020, což byl pátek večer, objednala jsem si ho, aby mi přišel další pracovní den, tudíž pondělí 9.11.2020, den před doručením jsem dostala zprávu s odkazem na sledování balíku, v pondělí jsem čekala celý den na to, až mi pošlou zprávu v kolik balík doručí, nestalo se. Bylo mi to divné, tak jsem se podívala na odkaz se sledováním balíku a tam bylo napsáno, že ve 13:11 byla zásilka pozastavena a že se čeká na změnu dispozic, ve 13:13, že byla zásilka buď ztracena nebo poškozena a 14:25 že je odesílána zpět odesílateli. Tudíž zpátky do Alzy. S InTime mám teď první zkušenost a upřímně není vůbec dobrá, máte za úkol doručit jeden zatracený balík a místo toho ho vrátíte odesílateli a vymluvíte se na to, že je poškozený?! Opravdu mě to od vás mrzí, že máte jednu povinnost, kterou nezvládnete splnit.


Požadované řešení

Omluva za nedoručení, vysvětlení proč se tak stalo.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.11.2020 14:11, před rokem

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.12.2020 13:31, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.