STABIL ENERGY s.r.o.

#46074Stabil Energy vymáhá smluvní pokutu 8000,- po 4 letech

4 měsíce 20 dnů 3 hodiny

10.11.2020, před 3 lety

Tomáš Slapnička

Dobrý den, v listopadu 2016 mi bylo voláno spol. Stabil Energy o nabídce super ceny za odběr plny, elektro s neúplnými informacemi a nejsem si uplně jistý, zda jsem jasně souhlasil či snad podepsal. Byl jsem u nich asi 3 týdny pak jsem byl osloven firmou Xenergie a převzat zpět. V tuto dobu mi firma Stabil energy vystavila pokutu za 8000,- . Ve firmě Xenergie mi bylo řečeno, že na to nemají právní nárok, protože odběrné místo bylo ukradeno firmou Stabil. Tak se nic nedělo až do září 2020 kdy mi bylo poslán firmou stabil další dopis s 8000,- sankcí a doplatkem za plyn a elektřinu za dané období (celkem 13000,-) a problém předán "rychleřesenipohledavek.cz" kteří samozřejmě pokračují ve vymáhání. Jsem ochoten zaplatit 5000,- za odebranou energii ale odmítám zaplatit pokutu, která navíc prošla promlčecí lhůtou 3 roky. Samozrejmě nikdo nekomunikuje. Na ERU mi bylo doporučeno nechat dojít až k soudu, kde firma bude muset dokazovta, ale nikdy jsem si tim neprošel a nerad bych platil na konci i za soudy statisíce :(

Vystavení smluvní pokuty Firmou Stabil Energy

Jsem ochotnen zaplatit spotřebovanou energii, ale ne POKUTU 8000,- plus další sankce spojené s vymáháním.