T.S.BOHEMIA a.s.

1 měsíc 3 dny

11.11.2020, před 3 lety

Vítězslav Hanslík

Koupil jsem si produkt elektronická koloběžka Kugoo s1 PRO 18.3.2020 u společnosti TS BOHEMIA, první reklamace proběhla v červnu (špatná řídící jednotka) druhá teď, která byla zamítnuta.
Popis závady: "po vytažení z nabíječky se ani nezapne, po připojení na adaptér funguje"
Vyjádření technika: " V bateriovém prostoru stopy po vniknutí kapaliny viz. foto"

S koloběžkou bylo zacházeno v souladu s manuálem k použití. Nebyla nikdy ježděná v dešti ani přes bláto či kaluže, skladování zná jen doma v pokoji, najeto na ní je max. 100km. Ovšem vyjádření je jasné. Může za to voda. Stojím si za tím, že to není má vina, přeci jenom koloběžka dle technických parametrů splňuje IP54 - "Částečná ochrana před prachem, ochrana proti stříkající vodě z každého směru"
Tudiž by se neměla ani rosit v prostoru baterie při nějaké vlhkosti doma, či venku.
V manuálu stojí: Záruka:
1. Nebyla prováděná řádná údržba v souladu s návodem k použití.
2. Koloběžka byla neodborně opravována či upravována.
3. Koloběžka byla používána v nesouladu s návodem k použití.
4. Koloběžka byla poškozena následkem nehody či jiné kolize.
5. Koloběžka byla poškozena vodou či vlhkostí.

Moje vyjádření:

Utratil jsem jako student za tuto koloběžku necelých 9 tisíc. Nejsou to pro mě malé peníze, k věcem se chovám šetrně a nedá mi to pokoj, jak můžou říct, že za to můžu já. Napadlo mě, zda nebyla třeba porušena při první reklamaci ta voděodolnost při jejich rozdělávání a potom se tam dostala vlhkost. Navíc na obrázku který dodal servis, nevidím žádnou tekutinu, jen "zkorodované nebo zaoxidované šroubky" a na reklamacích říkali, že to je určitě nadměrné množství tekutiny. Nebo mě napadlo, zda třeba nevytekla baterie. Chtěl bych se určitě bránit proti tomuto rozhodnutí, ale bojím se že ani soudní znalec nebude mít žádnou moc potvrdit, že koloběžka fakt byla použivá v souladu s manuálem. Nechápu proč to prodávájí, když to stojí takové peníze a je to nekvalitní zboží chráněné proti veškerým reklamacím. Když si to přepočtu, tak mě kilometr jízdy na této koloběžce stál nad 90kč za kilometr.

Kugoo s1 pro

Oprava nebo vrácení peněz