Content for Mobile

#46361Neoprávněně učtovaný poplatek

2 dny 12 hodin

21.11.2020, před 3 dny

Eva Žizková

Na výpisu 02 5148514075 , zákaznický účet 3620423101 mi byla naučtována částka Kč 99.- Za službu, kterou jsem neobjednala. Zřejmě jsem něco zadala omylem, ale pak jsem to obratem zrušila , což bylo hned potvrzeno. Prosím o prověření záležitosti . Děkuji

Zrušení této platby do budoucna, případně vrácení poplatku 99.- za inkriminovaný měsíc. Děkuji Žižková 602188534

21.11.2020 16:42, před 2 dny

Pokud prodávající požaduje platbu za službu, kterou spotřebiteli dodal, ačkoli si ji spotřebitel neobjednal, mohly být naplněny znaky agresivní obchodní praktiky, jež patří mezi zakázané nekalé obchodní praktiky podle zákona o ochraně spotřebitele. Spotřebitel by v takovém případě mohl žádat náhradu škody, která mu vznikla v souvislosti s porušením zákonné povinnosti ze strany prodávajícího.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt z Kypru, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v smírného řešení sporů obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.

Užitečné informace nalezne spotřebitel taktéž na webové adrese: http://www.platmobilem.cz/pro-verejnost/reklamace-sluzeb-hrazenych-pres-plat-mobilem.