Generali Česká pojišťovna a.s.

#46682Násilné ukončení smlouvy o povinném ručení bez ohledu na dohodu se zákazníkem, riziko vzniku pohledávky u ČKP

03.12.2020, před 3 lety

Vladimir Skuta

Kontaktoval jsem pojišťovnu s dotazem na postup při zrušení smlouvy o pojistce na auto. Byl mi zaslán k vyplnění "Formulář k ukončení pojistné smlouvy" přímo s hlavičkou Generali.
Vše jsem vyplnil a spolu s kopií techničáku odeslal dne 12.11.2020 pojišťovně s tím, že do kolonky "Ukončení pojistné smlouvy ke dni:" jsem výrazně uvedl datum 21.11.2020 (protože takto jsme si to s kupujícím ujednali v kupní smlouvě).
Dne 17.11.2020 mi pojišťovna zaslala "Informace k ukončení pojistné smlouvy", kde uvedli, že pojištění nechali zaniknout dnem 12. 11. 2020, a tedy zcela bez ohledu na mou žádost a zde požadované datum ukončení. Tím nás vystavila pojišťovna nutnosti řešit pokutu za každý nepojištěný den u ČKP, což je zcela nepřijatelné.
Okamžitě jsem kontaktoval pojišťovnu, celý problém vysvětlil a požádal jsem je, aby byla výpověď smlouvy stornována či upraveno datum zániku dle mé původní žádosti. Operátorka si vše zaznamenala a poprosila mě, abych počkal několik dní, než se to u nich prověří. Byl jsem si jistý, že se k věci postaví pojišťovna pro-zákaznicky a vše napraví.
Bohužel po týdnu jsem byl telefonicky kontaktován operátorkou Generali s tím, že to prošetřili a že tedy pojišťovna udělala všechno správně, chyba je prý na mé straně. Vysvětlil jsem obratem, že s tím nesouhlasím. Požádal jsem, aby se pokusili najít cestu, jak zákazníkovi vyhovět. Operátorka mi však sdělila, že všechny zákonné povinnosti pojišťovna provedla správně, a že mi tedy nepomohou.
Nejsem právník, takže z tohoto pohledu si nechám poradit.
Moje zkušenost se společností Generali Česká pojišťovna byla velmi nepříjemná - kromě finanční újmy (skrze ČKP) mě zejména překvapilo, jak arogantně pojišťovna jedná se zákazníky. Snaha pomoci zákazníkovi nulová, otřesné. Zejména v kontrastu s jejich lživými hesly jako "S námi v tom nejste sami" či "Každý z nás je jeden z vás".

Povinné ručení (běžné)

Stačilo by ze strany pojišťovny posunout zánik pojistky na 21.11.2020, jak jsem od počátku písemně požadoval.