Radek Bryknar

#4683Vše špatně

19.10.2014, před 9 lety

Kryštof Petrusek

Dobrý den, upřímně řečeno, nevím jak přesně začít.

Dne 23.9. jsem si objednal u této firmy telefon za 5640 Kč, 27.9. jej zaplatil a poté jsem čekal, dodací lhůta byla stanovena na 3-7 dnů.

Před objednávkou jsem normálně se zákaznickým oddělením komunikoval, vše je dohledatelné, poté, co byly peníze převedeny a dodací lhůta uplynula, se najednou firma odmlčela, vůbec neberou telefony (které tzv. "vytípávají"), na emaily nereagují, resp. s 2-3 denním zpožděním a navíc odpovídají irrelevantně. Kupříkladu po mém naléhání, kde tedy telefon je, resp. aspoň v jakém stadiu je objednávka vyřízena, mě přesměrovali na spediční společnost GLS s číslem zásilky, které ale přitom vůbec neodpovídalo mé objednávce a jelo na úplně jinou adresu! Poté už se společnost zcela odmlčela, a na mé oprávněné vyhrůžky s podáním trestního oznámení pro podvod mi najednou zničehonic pan Bryknar napsal, že on, jakožto podnikatel (tj. silnější strana v kogentních ustanoveních NOZ o ochraně spotřebitele) od smlouvy odstupuje. Přes veškeré mé výhrady jsem s tímto krokem nicméně souhlasil, 9.10. jsem potvrdil odstoupení ale s tím, že mi má poslat z mé strany plněnou peněžitou částku v původní výši zpět na mé konto v zákonné lhůtě 14 dnů. Od té doby nicméně opět bez komunikace, peníze na účtě nemám a pochybuji že je dostanu.
sesbíral jsem si již podklady, jelikož (studuji PFUK) z mých znalostí vím, že by se mohlo jednat o trestný čin podvodu dle §209 TZ, podám tedy po uplynutí zmíněné lhůty trestní oznámení policejnímu orgánu.

Velice varuji všechny spotřebitele před tímto prodejcem, je absolutně neseriozní ve všech možných ohledech, podal jsem již na něj stížnost k ČOI, další kroky mě nenapadají. Nečekal bych, že v 21. století se ještě setkám s tímto vystupováním.

nokia lumia 920

chci získat peníze zpět co nejrychleji a důrazně varovat ostatní spotřebitele před touto firmou