Petr Zaplatílek

#4692Odstoupení od kupní smlouvy pro nedodržení reklamační lhůty

20.10.2014, před 9 lety

Zdena Panáčkova

Dne 22. 3. 2014 jsme si objednali na výstavě v Praze sedačku Lucky s dodáním za 6-7 týdnů za 50 260 Kč. Sestava měla obsahovat sedací soupravu Lucky + křeslo + taburet v materiálu Carabu HP 102. 11. 6. 2014 po několika urgencích nám byla dodána sedací souprava bez taburetu s tím, že byl odeslán jinému zákazníkovi a obratem nám ho doručí. Na další telefonát nám oznámili, že ho musí nechat vyrobit. Taburet nám byl dodán 5. 8. 2014 s již jiným povrchem , ale stejným odstínem. Bohužel má kovové nohy a sedací souprava dřevěné. 5. 8. 2014 jsme za osobní přítomnosti prodejce v našem bytě reklamovali sedací soupravu pro vrzání při dosedu v oblasti šití v rozsahu asi 20 cm na obě strany. Toto uznal a oznámil nám, že k nám pošle technika na odstranění a posouzení závady. To se do dnešního dne nestalo ani přes telefonické urgence.. Dále jsem Vám na Vaši žádost odeslala na e-mail zaplatilek.p@seznam.cz ofocené nohy taburetu a soupravy a reklamaci na vrzající sedací soupravu.
Dne 20.8.2014 jsem telefonicky mluvila s p. Tomčíkovou, že chceme nohy u taburetu vyměnit vaším pracovníkem, protože by už nemusely v konstrukci již jednou navrtané držet a zároveň nám přislíbila, že nám oznámí, kdy přijede někdo na reklamovanou vrzající sedačku. Sama uznala, že nábytek za 50 tisíc by vrzat neměl. My jsme si jeli vybrat sedačku na výstavu s tím, abychom si na ní mohli sednout, vyzkoušet a nekupovali tak drahé zboží podle obrázku. Sedačka na výstavě byla o něco měkčí a rozhodně nevrzala. To, že sedačky běžně nevrzají uznal obchodník i paní Tomčíková. Bohužel do 8.9.2014 nedošlo k nápravě a proto jsem odeslala doporučený dopis o odstupení od smlouvy a žádost o vrácení peněz a vyzvednutí si zboží.

Sedací souprava Lucky + křeslo + taburet

Chceme vrátit peníze i zboží.