HS plus d.o.o.

#46970Neproplacení nákladů( poštovného) za reklamaci

1 měsíc 2 dny 19 hodin

13.12.2020, před měsícem

Marie Hovorková

4.11.2020 mě přišlo objednané zboží, bez jakéhokoliv návodu. Znoží jsem ihned vyzkoušela, ale bylo nefunkční. Po zavolání na linku a vyjádření, že ho mám poslat zpět, to jsem uděla ješě tentýž den.K balíku bylo přiděleno reklamační číslo a průvodní dopis s popisem reklamace a z žádostí o výměnu nebo vrácení peněz s tím, že budu žádat o proplacení poštovného.
Zboží bylo vyměněno, ale již od 19.11, kdy jsem odeslala mailem žádost o vrácení ceny poštovného, které jsem musela zaplatit. Po několika urgencí, mě bylo sděleno, že poštovné neproplácí- to bych chápala kdybych chtěla zboží vrátit, ale já ho pro nefunkčnost reklamovala.
Viz dnešní vyjádření:

Jana (Vigoshop)
13. 12. 2020 14:25 SEČ

bohužel náklady na dopravu neproplácíme, uvádíme to v obchodních podmínkách.

S pozdravem,
Jana Malá

Ještě bych si dovolila podotknout, že se nikdo neobtěžoval mě zaslat přijetí reklamace a její písemnou podobu, pouze číslo, které ksem měla uvést na balíKu.

Zamítnutí proplacení mnou vynaložených nákladů pro vyřízení uznané reklamace

Zaplacení poštovného ve výši 99,- na účet uvedený v mailové komunikaci.

14.12.2020 07:22, před měsícem

Pokud spotřebiteli v souvislosti s oprávněnou reklamací vznikly náklady např. na poštovné, prodávající je povinen je uhradit, dle § 1924 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, jako náklady účelně vynaložené k uplatnění reklamace.

Jelikož je prodávající zahraniční subjekt sídlící ve Slovinsku, má spotřebitelka možnost obrátit se na Evropské spotřebitelské centrum, které bezplatně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiných členských států EU, Norska a Islandu. Více informací o Evropském spotřebitelském centru je možné vyhledat na webových stránkách https://evropskyspotrebitel.cz/.