Tesco Stores ČR a.s.

#47023Nevhodné chování ochranky

15.12.2020, před 3 lety

Ludmila Ježdíková

Dne 14. 12 v odpoledních hodinách jsem nakupovala v prodejně Tesco, v OC Nový Smíchov v Praze. Nákup jsem platila na samoobslužných pokladnách. Po zaplacení a opuštění prodejny jsem byla dohoněna členem ochranky a bylo mi řečeno, že musím ukázat tašku (nevím proč, asi jsem se jim nelíbila). To jsem udělala (říkala jsem si, že nemám co skrývat). Bohužel se ukázalo, že jsem si k zakoupenému zboží zapomněla vzít účtenku (na samoobslužných pokladnách byl nával a personál zákazníky neustále nervózně popoháněl). Byla jsem tedy odvedena ke kontrole kamerového záznamu, kde se prokázalo, že zboží je řádně zaplacené. Chápu, že ochranka musí obchod hlídat a k omylu může dojít, co mě ale zaráží, je chování člena ochranky, který se ke mě po celou dobu choval neprosto ponižujícím způsobem (tykán, titulování "ty zlodějko", očividně si to ponižující chování užíval) Po prokázání neviny se personál nenamáhal ani slušně omluvit (což v případě, že někoho neprávem označíte za zloděje považuju za minimální projev slušnosti).Když jsem naznačila, že by se měli omluvit, vysmáli se mi a de fakto jsem ještě dostala vynadáno, že mám mít účtenku a že si za to vlastně můžu sama. Mají pracovníci nějaká pravidla, jak se k lidem v takovýchto situacích chovat? A mají vůbec právo někoho lustrovat, jen proto, že se jim ten člověk prostě nezdá? (tj. ani ho při ničem nepřistihli, ani například nehoukal alarm apod.)A kam se případně mohu obrátit se stížností na chování personálu?
Ludmila Ježdíková

Omluva ze strany personálu.