Společnost


Česká srovnávací s.r.o.

Počet nahlášených stížností:100
Z toho za letošní rok:30
Stále v řešení:31
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#47042Podvod

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 16 dnů 11 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
15.12.2020, před rokem

Robert Moutelik

Znění stížnosti

V telefonu me nebyly sdeleny plne informace. Jen okrajove. Na otazku,kdyz budu chtit odstoupit od noveho dodavatele,me bylo receno bez problemu (bez penale). Ale nebylo receno,ze porusim smlouvu z ceskou srovnavaci a penale za plyn a elektriku je 5000,- a 5000,- Kc. Uz platim penale. Ne srovnavaci,ale je to aukce. Opet me nebylo receno.


Produkt

Zmena dodavatele


Požadované řešení

Platim za podvod skrz neuplne informace. Na zaklade telefenonatu,ktery je urcite nahran. Cil,neplatit penale.
Dale,aby tato firma plne sdelovala co dela. Urcite nesrovnava


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.12.2020 12:19, před rokem

Ohledně smluvní pokuty za nedodržení smluvní povinností je klíčové, kde byla ve smlouvě obsažena. Dle nálezu Ústavního soudu, sp. zn. I. ÚS 3512/11, platí, že v rámci spotřebitelských smluv ujednání zakládající smluvní pokutu zásadně nemohou být součástí tzv. všeobecných obchodních podmínek, nýbrž toliko spotřebitelské smlouvy samotné. Pokud je ujednání o smluvní pokutě pouze součástí obchodních podmínek, tak je ve vztahu ke spotřebiteli překvapivé a pro něj neúčinné.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.4.2021 10:03, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.

Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.