Společnost


HECHT MOTORS s.r.o.

Počet nahlášených stížností:93
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:8
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 20 stížnostech.

#47102Objednávka

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 15 dnů 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
17.12.2020, před 3 měsíci

Jan Vrhel

Znění stížnosti

Objednáte si náhradní díl přijde vám správa že náhradní díl je k vyzvednutí tak tam jedete a nahradní díl k vyzvednutí není a nakonec zjistíte že vám ten náhradní díl ani neobjednaly a budete zase na to čekat 2 až 3 týdny .


Produkt

Náhradní díl


Požadované řešení

Aby dělaly svojí práci co mají, maj mít více náhradních dílů na prodejně


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.1.2021 18:42, před měsícem

Pokud spotřebitel uhradil kupní cenu zboží, prodávající má povinnost zboží dodat. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen plnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
28.1.2021 14:49, před měsícem

Dobrý den, pane Vrheli,
tato situace nás velice mrzí. Rád bych Vás požádasl o bližší informace, tak abychom mohli celou záležitost uzavřít k Vaší plné spokojenosti.
S pozdravem P. Chrudimský, Hecht Motors.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.2.2021 19:05, před 4 dny

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.