Společnost


viagogo AG

Počet nahlášených stížností:551
Z toho za letošní rok:24
Stále v řešení:15
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#47710Nepřijatelně předražené vstupenky-NIGHTWISH 2021

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 24 dnů 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
15.01.2021, před 2 lety

Petra Kulhánková

Znění stížnosti

Společnost VIAGOGO prodává předražené vstupenky na koncert NIGHTWISH. Ceny jsou dle sekcí 1923 CZK, 3 087 CZK, 3 805 CZK, 4 369 CZK a 5 948 CZK, zatímco na TICKETPORTAL seženete vstupenky za ceny 1 090 CZK, 1 290 CZK a nejdražší za 1 490 CZK!!!

Vzhledem k tomu, že jsem vstupenky nakupovala ve spěchu, nechala jsem se unést a nakoupila na portálu viagogo, který mi při vyhledávání vyskočil jako první. Při následném zjištění rozdílu ceny jsem byla dost v šoku a po přečtení recenzí na tuto společnost žádám o vrácení peněz z důvodu neadekvátního poměru ceny za něco, kde si ani nejsem jista, že nějaké vstupenky obdržím a pokud ano, tak zda-li budou pravé a na koncert mě pustí. Vstupenky měly být jako dárek a opravdu nebudu riskovat jakékoliv problémy s platností vstupenek!!!

Po zaplacení jsem kontaktovala banku a platbu chtěla zrušit, což ale bohužel nejde.


Produkt

Vstupenky na koncert NIGHTWISH, 20.5.2021, O2 ARENA PRAHA


Požadované řešení

Žádám o VRÁCENÍ PENĚZ.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
17.2.2021 12:15, před 2 lety

Pokud by společnost vstupenky přímo prodávala, musí být inzerovaná cena pro spotřebitele konečná včetně všech daní a poplatků. Společnost však dle svých obchodních podmínek vystupuje v právním vztahu pouze jako zprostředkovatel prodeje, spotřebitel tak smlouvu uzavírá s třetí osobou, která však nemusí být podnikatelem. V takovém případě, kdy prodávající nevystupuje v právním vztahu jako podnikatel, se ustanovení na ochranu spotřebitele nepoužijí (v ceně by tedy nemusely být započítány všechny poplatky). Navíc odstoupit od smlouvy o zakoupení vstupenek ve lhůtě čtrnácti dnů není možné, neboť se jedná o smlouvu, jež patří mezi výjimky, kdy není možné práva na odstoupení využít (dle § 1837 písm. j) občanského zákoníku).

Jelikož jsou na webových stránkách společnosti nabízeny vstupenky, jež již byly jednou zakoupeny, mohou se ceny těchto vstupenek lišit od cen vstupenek nabízených oficiálními prodávajícími. České právo nezakazuje přeprodej vstupenek na kulturní a sportovní akce za vyšší cenu, než která je na vstupence uvedena. Pouze v případech, kdy by byla nová cena v hrubém nepoměru k ceně původní, mohl by zákazník požadovat zrušení smlouvy a navrácení peněžních prostředků, neboť by se jednalo o neúměrné zkrácení. Co by se však v konkrétním případě považovalo za hrubý nepoměr by mohl posoudit jedině soud.

Pokud by společnost uváděla nepravdivé údaje (např. že zbývá už jen omezené množství vstupenek), mohly být naplněny znaky klamavého konání, jež patří mezi nekalé obchodní praktiky. V takovém případě jí může být uložena sankce ze strany České obchodní inspekce, respektive dozorových orgánů v zemi sídla provozovatele. Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční subjekt se sídlem v USA, nelze kontaktovat Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci, nýbrž dozorový orgán přímo v zemi sídla provozovatele.

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.4.2021 16:30, před 2 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.