PEPCO Czech Republic s.r.o.

#47917Neprodejné zboží

22.01.2021, před 11 měsíci

Gabriela Brabec

Dnes jsem chtěla koupit své dceři zimní bundu. Je jí 14 let a je silnější postavy. Nosí velikost L nebo 38. Dětské velikosti ji nejsou. Tak jsem chtěla dámskou bundu a prodavačka mi sdělila,že to není možné,že můžu koupit jen dětskou. Co s tím hodláte dělat, prosím?

Vím,že se může ze zákona prodávat jen dětské,ale dcera dítě je!!!

Prosím o prodej zimní bundy pro dceru.

21.2.2021 10:43, před 10 měsíci

Byla-li učiněna prodejcem nabídka určitého zboží vůči neurčitému okruhu osob, je smlouva uzavřena s tím, kdo včas (a obvykle i nejdříve) tuto nabídku přijme. Prodejce nemá zásadně nárok, aby spotřebiteli bezdůvodně nevydal nabízené zboží. Mohl by se tím dopouštět v krajním případě i diskriminace dle § 6 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

A naopak, není-li věc prodejcem nabízena, nevzniká spotřebiteli nárokovatelný titul na to, aby mu taková věc byla dodána/prodána.

8.4.2021 15:16, před 8 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.

Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.