Pavel Durník

#4792Neuznaná reklamace - špatné vyvložkování komína, spuštění kotle bez technické dokumentace

30.10.2014, před 9 lety

Věra Hanáková

V říjnu 2011 mi pan Durník provedl montáž plynového kondenzačního kotle včetně připojení na systém topení a plynový rozvod, zhotovil rovněž vyvložkování spalinové cesty. Následně kotel spustil - uvedl ho do provozu s tím, že u kondenzačních kotlů není nutné zajišťovat revizní kontrolu a vypisovat revizní zprávy. Předpokládala jsem, že mluvím s odborníkem.

Každoročně jsem nechávala provést kontrolu a čištění spalinových cest, letos jsem navíc volala pana Durníka k tomu, aby před zahájením topné sezóny provedl kontrolu a seřízení kotle. Pan Durník opět uvedl kotel do provozu, bohužel mi dosud - navzdory opakovaným žádostem - nedodal potvrzení o provedené kontrole kotle.

V říjnu letošního roku jsem požádala o vyčištění komína firmu RE.THERM SERVIS. Její zaměstnanec mě požádal o předložení revizní zprávy spalinových cest a byl velmi překvapen, že ji dosud nemám vyhotovenou. Sám kontaktoval pana Durníka s tím, že v souladu s platnou normou ČSN č. 734201/2010 a Nařízením vlády č. 91/2010 nebyl pan Durník oprávněn spustit kotel bez technické dokumentace, přesto to opakovaně udělal. Dále zaměstnanec firmy RE.THERM SERVIS provedl kontrolu spalinových cest a zjistil závažné nedostatky: vyvložkování nebylo ukončeno komínovou hlavicí odolnou proti UV záření, takže došlo k rozpadnutí umělohmotných "svorek", zajišťujících upevnění flexi-hadice. Nyní hrozí sesunutí flexi-hadice do komína. I o tomto byl pan Durník informován, ale odmítal se o tom bavit a hledat nějaké adekvátní řešení, nebyla s ním žádná domluva možná.

Vyvložkování bylo nesprávně provedeno a nyní se musí provést vyvložkování celého komína znovu - teprve pak bude revizní technik ochoten vystavit mi revizní zprávu.

Žádám pana Durníka, aby mi vrátil částku 7269 Kč, kterou ode mě přijal za nesprávně provedené vyvložkování spalinových cest:

flexi-hadice 5149 Kč
regulus 172 Kč
patní koleno 629 Kč
koleno revizní 404 Kč
Flow-připojení 335 Kč
koncovka flexi 580 Kč

Dále pana Durníka žádám, aby mi konečně dodal potvrzení o letošní kontrole kotle.