Společnost


UrbanTrend s.r.o.

Počet nahlášených stížností:138
Z toho za letošní rok:43
Stále v řešení:20
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#47920Nedodané zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

30 dnů 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
23.01.2021, před měsícem

Jana Červenková

Znění stížnosti

Zboží jsem objednala 11.12.2020, zaplatila. Druhý den jsem chtěla objednávku zrušit z obavy , že zboží nestihnou poslat do vánoc. Bohužel mi napsali, že objednávka zrušit nelze a není problém vrátit zboží zpět po obdržení. Dnes je 23.1.2021, zboží a peníze nikde. Psala jsem 3 e-maily, kde je žádám o vrácení peněz z důvodu dlouhého čekání. Na stránkách píší, že zboží bude dodáno do 3O dnů. Odpovídají stále stejně, že objednávka nelze zrušit. Jana Červenková


Produkt

Dámské vánoční tričko se vzorem × 1 A / M / China 343,00 Kč, Dámské vánoční tričko se sobem × 1 AG / M 249,00 Kč


Požadované řešení

Chtěla bych co nejdříve vrátit své peníze na můj účet, žádné zboží nechci. Děkuji Jana Červenková


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.1.2021 16:05, před měsícem

Po uzavření smlouvy má prodávající povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.2.2021 23:45, před 13 dny

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.