NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o

#48339Zrušení objednávky

1 den 12 hodin

09.02.2021, před 25 dny

Jaroslav Zabořil

Dne 8.2.2021 mi přišel e-mail ze je mi bude doručena objednávka. já osobně jsem nic neobjednaval. Prosím o vyřešení a nezasilani.

Vitasolaris vitamin D

Zrušení objednávky avymaz z evidence

10.2.2021 07:22, před 25 dny

Kupující je povinen uhradit pouze cenu za zboží, které si od společnosti prokazatelně objednal. Záleží tedy na tom, zda objednávka byla učiněna. Pokud by tomu tak nebylo, jednalo by se o neobjednané plnění. V takovém případě dle § 1838 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, nemusí spotřebitel společnosti na své náklady nic vracet, ani jí o tom vyrozumět. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že smlouva byla se spotřebitelem ohledně konkrétního produktu uzavřena a tento produkt byl ze strany společnosti opravdu zaslán.

Podnikatel není oprávněn zpracovávat osobní údaje spotřebitele bez jeho souhlasu nebo bez jiného právního důvodu. Jestliže není dán žádný ze zákonných důvodů podle čl. 6 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), a spotřebitel si nepřeje, aby podnikatel zpracovával její osobní údaje, má nárok na výmaz osobních údajů dle článku 17 GDPR. Podnikatel je dle uvedeného ustanovení povinen bez zbytečného odkladu vymazat osobní údaje, které se daného subjektu údajů (spotřebitele) týkají. Měl by tak učinit nejpozději do jednoho měsíce od podání žádosti dle článku 12 odst. 3 GDPR.

Spotřebiteli doporučujeme, aby podal písemnou žádost (nejlépe doporučeně a s dodejko) o odstranění osobních údajů z databáze podnikatele.

Pokud by se spotřebitel domníval, že podnikatel osobní údaje neodstranil nebo ho o odstranění údajů nevyrozumí, může podat stížnost k prošetření Úřadu pro ochranu osobních údajů (https://www.uoou.cz/elektronicka-podatelna/os-1007/p1=3938).

10.2.2021 15:11, před 24 dny

Vážený pane Zabořile,

děkujeme Vám za zaslaný podnět. Rádi bychom Vás informovali, že jsme obdrželi objednávku produktu Vitamín D VitaSolaris, zaslanou prostřednictvím našich webových stránek dne 8.2.2021. V našich obchodních podmínkách je uvedeno, že objednat jakýkoliv produkt může pouze osoba vlastním jménem, tj. sama za sebe. Objednání třetí osobou je pro nás neakceptovatelné. Na základě Vašeho prohlášení mi dovolte Vás informovat, že Váš zákaznický účet byl zablokován a nic dalšího Vám z naší strany zasláno nebude. Související pohledávka byla stornována a Vaše osobní údaje byly předány k výmazu.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Jaroslav Zabořil