Společnost


Allianz pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:80
Z toho za letošní rok:1
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

66%
34%
Toto skore je založeno na 3 stížnostech.

#48499Neuznané pojistné plnění z povinného ručení

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

19 dnů 16 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
16.02.2021, před rokem

A Ch

Znění stížnosti

V říjnu 2020 řidička pojištěná u ALLIANZ pojišťovny nacouvala do mého stojícího vozidla v koloně parkujících vozidel v obchodním centru . Po dvouměsíčním volání a dopisování s pojišťovnou ALLIANZ s kterou se nešlo domluvit jsem byl nucen jít nehodu nahlásit na policii . Policie provedla vše správně a jelikož se nejednalo o trestný čin, věc postoupila k dořešení magistrátu města . Na magistrátu mi byly vydány všechny potřebné dokumenty včetně fotek mého poškozeného vozidla a znovu jsem měl jednat s pojišťovnou ALLIANZ. Pojišťovně jsem obratem poslal všechny potřebné dokumenty, ze kterých je zcela jasné , že jejich klientka poškodila mé vozidlo . Pachatelka vinu přiznala , ale odmítá škodu uhradit . Pojišťovna ALLIANZ do druhého dne celou věc uzavřela a zamítla nárok na pojistné plnění . Dožadoval jsem se vysvětlení jak telefonicky , tak písemně , ale pracovník likvidace byl neustálé jednostranně zaujatý , že řidička tuto nehodu nemohla způsobit aby tak křehkým nárazníkem promáčkla dveře a blatník mého vozu .Pracovníci pojišťovny ALLIANZ se k celé události stavěli neprofesionálně a bez odborných znalostí , že třeba takový nárazník má ocelovou výztuhu a může takto poškodit jiné vozidlo .


Požadované řešení

Požaduji po pojišťovně ALLIANZ uhrazení pojistného plnění , kde se jejich klientka doznává k přestupku o dopravní nehodě , ale nesouhlasí s uhrazením . Neboť se domnívá , že moje auto až tak moc nepoškodila . Nárazník řidičky seniorky jasně dokazuje její řidičské umění zánovního vozidla MERCEDES v luxusní výbavě opatřené couvací kamerou a couvacími senzory .


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.3.2021 11:09, před rokem

Šetření pojistné události je skončeno sdělením jeho výsledku osobě, která uplatnila právo na pojistné plnění. Spotřebitelka může následně požádat o zdůvodnění zkrácení pojistného plnění. Toto zdůvodnění musí být v písemné formě a mělo by z něho být jasné, proč bylo pojistné plnění zkráceno. Pokud spotřebitelka se zdůvodněním nesouhlasí, je vhodné proti výsledku šetření pojistné události uplatnit u pojišťovny stížnost. Nebude-li spotřebitelka se stížností úspěšná, má možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů.

K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné dohledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se spotřebitelce nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.

Anonymní stížnosti nemohou být podle pravidel služby VašeStížnosti.cz vůbec řešeny. Stížnost proto uzavíráme.