Společnost


Jan Tropp A.J. Gold Company, SE

Počet nahlášených stížností:8
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#48678Nefunkcni telefon, reklamace bez odpovedi

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

7 dnů 10 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
22.02.2021, před 7 dny

Jiří Fencl

Znění stížnosti

Tesne pred vanoci jsem koupil od tohoto prodejce iphone7 rose gold s prislusenstvim za 5150kc, telefon dorazil, ale nesel ani zapnout, proto jsem jej reklamoval, ale jiz je dva tydny po reklamacni lhute a prodejce nekomunikuje ani nereaguje na stale cerstve podane inzeraty, ktere podava vzdy stejne, ale z ruznych uctu, ktere cerstvev zalozi.


Produkt

iphone7 32GB, rose gold


Požadované řešení

Vraceni penez za reklamovany telefon


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.2.2021 07:01, před 7 dny

Dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, má prodávající na vyřízení reklamace včetně odstranění vady 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. Marné uplynutí lhůty se pak považuje za podstatné porušení smlouvy, které spotřebiteli umožňuje na základě § 2002 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, odstoupit od smlouvy. Vzorový formulář pro dostoupení od smlouvy je možné vyhledat na webové adrese https://www.dtest.cz/clanek-3281/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-pro-marne-uplynuti-lhuty-k-vyrizeni-reklamace.

Odstoupil-li spotřebitel od smlouvy, ruší se smlouva od počátku. V takovém případě je prodávající povinen vrátit spotřebiteli přijaté peněžní prostředky. Nevrátí-li prodávající spotřebiteli přijaté peněžní prostředky ani poté, co jej k tomu spotřebitel vyzval, ocitá se prodávající v prodlení a spotřebitel může navíc žádat zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost využít mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.