Acer Czech Republic s.r.o.

#50517Kur*ítka v noteboocích Acer

05.05.2021, před 3 lety

Vladislav Kandera

Zdravím, nedávno asi před rokem jsme zakoupily notebook od značky Acer. Byl koupený jako levnější model pouze na brouzdání po webu, jenže jsme si moc dlouho nezabrouzdaly... Po necelých 3 měsících tedy na den přesně kdy byl notebook podle štítku vyroben začal blbnout. Nejdříve když se zavřel tak nešel zapnout. Světelná signalizace zapnutí svítila ale obrazovka černá a nešel zapnout. Dostal se to do takové fáze že se sám vypínal atd... Nedávno jsem ale vyděl video od Cool Tech který ukazoval ku*vítko v Aceru. Rozhodl jsem se počítač rozdělat ale žádné páčky ani tlačítka jsem nenašel. Pak jsem zkusil stáhnout aktualizační balíček BIOSu a extrahoval z něho samotný update. Při otevření v 10 editoru na mě čekalo překvapení v podobě HW kurvítka které po 732 dnech začne po zavření počítače odpojovat RAMku a tím pádem s notebook zasekne na černé obrazovce. Tak jsem ten "deskový problém" za který Acer chtěl 3000 až 4500 vyřešil přepsáním hodnoty dnů z 732 na 9999 a ono to fungovalo. Acer na svých fórech zmínky o kurví*kách maže ale na netu je dost informací že to dělají. Přijde mi to jako takový podvod. Koupíte si notebook za XX tisíc a za 2 roky zjistíte že nejede, v servisu vám řeknou že je to baterkou a nauctuji vám za to několik tisíc. Ve skutečnosti však pouze přeprogramují BIOS nebo vymění destičky na k*rvítka

Acery série Aspire a další modely

Odstranit tyhle ty ku*vítka a nelhát zákazníkům.