Společnost


Generali Česká pojišťovna a.s.

Počet nahlášených stížností:100
Z toho za letošní rok:8
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

42%
58%
Toto skore je založeno na 14 stížnostech.

#50913Liknavost likvidátora škodné udalosti

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 1 den 21 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
28.05.2021, před 2 měsíci

Miroslav Souček

Znění stížnosti

Od 20.5.2021 mám opravené vozidlo v Autorizovaném servisu.Diky liknavosti pana likvidátora ,který není schopný zaslat servisu krycí dopis mám vozidlo zadržované a nemohu ho používat k cestě do práce a s náhradní dopravou mám velké problémy a výdaje.Po urgencích s autoservisu pan likvidátor až dne27.5. zaslal teprve žádost o devinkulaci, což znamená , že auto budu mít k dispozici až někdy v červnu.Myslým , že takový lidé Vaší společnosti dobé jméno nedělají


Požadované řešení

Nechám na Vás


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.6.2021 16:51, před měsícem

Nesouhlasí-li spotřebitel s postupem pojišťovny, má možnost podat proti tomuto postupu stížnost. Stížnosti se doručují na adresu pojistitele Česká pojišťovna a.s., P. O. BOX 305, 659 05 Brno a vyřizují se písemnou formou, pokud se strany nedohodnou jinak. Nereaguje-li pojišťovna na stížnost nebo ji zamítne, může se spotřebitel obrátit i na Českou národní banku, Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1, která je orgánem dohledu nad pojišťovnictvím.

Obecně je k mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) u pojištění příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací naleznete na www.coi.cz, Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz.

Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se stěžovateli nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.

Reakce společnosti

Publikováno
11.6.2021 11:40, před měsícem

Vážený pane Součku,

děkujeme za Váš podnět, který rádi prověříme.

Abychom mohli případ řádně prošetřit, prosíme Vás o doplnění čísla pojistné události na jeden z níže uvedených kontaktů, s odkazem na zprávu uvedenou prostřednictvím dTestu:

e-mail: stiznosti@generaliceska.cz
pošta: Generali Česká pojišťovna a.s., Kancelář ombudsmana, P. O. Box 305, 659 05 Brno

S ohledem na ochranu osobních údajů a dále na povinnost mlčenlivosti, která je nám zákonem o pojišťovnictví uložena, Vám bude v co nejkratším možném termínu zaslána odpověď na Vaše kontaktní údaje.

S pozdravem

Kancelář ombudsmana
Generali Česká pojišťovna a.s.

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.7.2021 19:47, před 5 dny

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.