Společnost


Paidwings AG

Počet nahlášených stížností:338
Z toho za letošní rok:39
Stále v řešení:19
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#51154Efektivní rada jak bez problému zrušit smlouvu u Paidwings

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

7 hodin 15 minut

Detail stížnosti

Publikováno
11.06.2021, před 9 dny

Roman Chrebet

Znění stížnosti

Ocitl jsem se ve stejné situaci jako řada zde píšících. Krátce jsem se ocitl na seznamce Instasex, ze zvědavosti jsem si odkliknul VIP status, zaplatil s tím, že to po 3 měsících skončí. Seznamku jsem vlastně snad kromě 1 týdne nepoužíval, ale strhávali mi z účtu pořád dál i po 3 měsících. Dočetl jsem se že to můžu zrušit jen písemně do Chamu faxem nebo poštou. Ale já jsem si nepamatoval uživatelské jméno, jelikož jsem stránku nepoužíval.

Platby nešlo zablokovat a tak bych musel zrušit účet a to nepřicházelo v úvahu. Veškeré maily se vracely jako nedoručené. Situace se změnila, když mi skončila platnost platební karty. Dostal jsem vymahačský mail kde bylo uvedené mé uživatelské jméno z dotyčného webu.
Pak jsem si ještě jednou prostudoval jejich "Podmínky užití", jsou na hlavní stránce a zjistil jsem že už je možné zrušit smlouvu i mailem. Dokonce je tam přímo odkaz na jejich formulář, který je dokonce v češtině, stačí ho vyplnit, podepsat, oskenovat nebo vyfotit a poslat.

viz

"§ 5 Výpověď; rozvázání smlouvy; doba platnosti smlouvy"

"odst. 2. Uživatel placené služby může stávající smluvní vztah vypovědět ve lhůtě 14 kalendářních dnů před koncem příslušné doby platnosti smlouvy. Pro platnost výpovědi placeného smluvního vztahu je nutná písemná forma (faxem na +41 (0) 41 5087019, e-mailem support@datingcustomercare.com, nebo poštou). Aby bylo možné zajistit úspěšné zpracování výpovědi, je třeba, aby oznámení obsahovalo celé jméno, používanou službu, e-mailovou adresu použitou k registraci a uživatelské jméno. Pro zjednodušení existuje zde formulář, který je možné si vytisknout"

7.6. jsem odeslal formulář a pro jistotu jsem výpověď ještě napsal do mailu slovně česky a anglicky. 8.6. jsem dostal mail že moje VIP členství bude k 28.7. zrušeno.

Toť vše. Samozřejmě mě to za ten čas stálo nějaké peníze, ale už jsem se toho zbavil. A hodnotím to ze strany Paidwings jako podvodné jednání. U žádné jiné seznamky jsem se s ničím podobným nesetkal.


Požadované řešení

Píšu to abych poradil všem kteří tohle přehlédli nebo se vůbec na jejich "podmínky užití" nepodívali.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.6.2021 08:48, před 9 dny

Děkujeme za zaslání zkušeností s uvedenou společností. Jelikož spotřebitel neuplatňuje vůči společnosti již žádný nárok, stížnost uzavíráme. Stížnost ale ponecháváme zveřejněnou, tudíž ostatní návštěvníci našich webových stránek mají možnost se s jejím obsahem seznámit.