Zdeněk Čermák

#5173Nevrácené peníze ani zboží po uplynutí reklamační lhůty

6 měsíců 18 dnů 4 hodiny

08.12.2014, před 9 lety

Vendelína Ploců

Objednala jsem si brýle z e-shopu u pana Čermáka. První jsem objednávala na jaře-tyto brýle byly doručeny včetně paragonu/faktury za obdržené zboží. Na základě pozitivníí zkušenosti jsem si opět objednala brýle 11.9.2014. Dne 3.10.2014 byly brýle expedovány. Tyto brýle přišly bez faktury, byl u nich pouze lékařský předpis na brýle, který měl správné parametry, ale v brýlích byla špatná dioptrická skla. Brýle jsem 20.11.2014 poslala panu Čermákovi zpět po té, co jsem s ním komunikovala o tom, že brýle vracím a pan Čermák mě ujistil, že zjedná nápravu. Do dnešního dne 8.12.2014 jsem ale neobdržela ani brýle, ale ani peníze za zaplacené zboží a navíc si pan Čermák nechal poslat zpět fakturu i od těch prvních brýlí, čili tímto mě připravil i o doklad o koupi. Nicméně toto mohu doložit potvrzovacími e maily, kde je obsaženo číslo objednávky, o jaké zboží jde i o celkovou cenu (1071,-Kč). S panem Čermákem jsem párkrát navázala kontakt, padaly výmluvy, že mu zemřela maminka, babičku stěhuje do domova důchodců a pak se mi již neozýval vůbec. Nereaguje na e-maily, nezvedá telefony, na sms nereaguje, nekomunikuje ani na sociální sítí, kde vkládá dále reklamu na skvělé levné brýle. Doposud jsem měla snahu to řešit po dobrém, ve vší slušnosti. poslední komunikace z mé strany proběhla v pátek 5.12.2014. Pan Čermák opět nereaguje. Nevím tedy již, jak toto nadále řešit-nemám zboží, ale ani mnou zaplacené peníze. Mám akorát doloženou veškerou snahu o komunikaci mezi mnou a panem Čermákem. Mám i všechny e-maily, informující o stavu objednávky a o jaké zboží za jakou cenu se jednalo. Popřípadě by bylo možné doložit českou poštou, že peníze za zboží jsem zaplatila.

Objednané zboží: Číslo produktu: 1015 DIOPTRICKÁ ČOČKA 1,6 ANTIREFLEX (Pravé oko: SPH -4,50; CYL 1,50; OSA 85, PD 32; Levé oko: SPH -4,50; CYL 1,50; OSA 80; PD 32) 290 Kč/ks (2kusy=580,-Kč ) Číslo produktu: DIOPTRICKÉ BRÝLE STRONG M395A 391,- Kč/ks Způsob dopravy: DOBÍRKA 100 Kč CELKEM 1 071,- Kč

Navrhuji řešení toto: Požaduji vrácení peněz za zboží, které po reklamaci již nedorazilo. Od reklamace uběhlo již 40 dní, proto žádám o okamžitou nápravu formou vrácení peněz.