AURES Holdings a.s.

#52145Nedodaný velký technický průkaz k vozu

2 měsíce 14 dnů 1 hodina

13.08.2021, před 3 měsíci

Helena Hejnová

Dne 20.6.2021 jsem na pobočce v Pardubicích zakoupila s manželem vůz Toyota Coralla Verso. Do 10 dní mi měl být dodán velký a malý technický průkaz, abych mohla vůz řádně používat.
Už jsou to téměř 2 měsíce a stále mi velký technický průkaz nebyl zaslán. Několikrát denně voláme na infolinku AAA Auto a dožadujeme se nápravy, ale marně. Nikdy se nám nikdo ani neozve nazpět. Auto nemůžeme přihlásit na sebe, museli jsme kvůli tomu zrušit dovolenou v zahraničí.

Již před více jak týdnem jsme posílali reklamaci na reklamační oddělení AAA Auto, ke které se doposud opět nikdo nevyjádřil.
Před 2 týdny jsem porodila a auto jsme potřebovali hlavně na převoz kočárku a dcery například k pediatrovi. Nemožností auto legálně používat jsme se tak dostali do velkých obtíží.

Ojetý vůz Toyota Corola Verso, SPZ: 9B7 5330

Okamžitě zajistit velký technický průkaz a kompenzaci 20% z ceny vozu jako výdaje za zrušenou dovolenou a nemožnost 2 měsíce vůz používat.

19.8.2021 11:47, před 2 měsíci

Jednou z povinností prodávajícího v rámci uzavírání kupní smlouvy je dle ustanovení § 2087 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, předání dokladů, které se k věci vztahují. Obzvláště pak doklady potřebné k převzetí a užívání věci, což jednoznačně platí právě pro doklady k automobilu, k tomu srov. rozhodnutí Nejvyššího soudu, sp. zn. 25 Cdo 1999/2005. Ustanovení § 2094 odst. 1 dále stanoví že má-li k předání dojít při zaplacení kupní ceny, předá prodávající doklady v místě placení.

Jestliže tak prodávající doklady nedodal, je na místě jej vyzvat, aby tak učinil. Prodávající zároveň odpovídá za případnou škodu, která by takovým jeho jednáním vznikla.

17.9.2021 18:57, před měsícem

Vážená paní Hejnová,
mám informaci, že Vaše věc by měla být vyřešena. Předpokládám, že kolegové se s Vámi ohledně řešení Vaší záležitosti již spojili. Dejte pak prosím vědět, jak jste byla spokojená.
Děkuji, Jitka Míková, AAA AUTO