Společnost


AURES Holdings a.s.

Počet nahlášených stížností:478
Z toho za letošní rok:47
Stále v řešení:22
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

45%
55%
Toto skore je založeno na 180 stížnostech.

#52145Nedodaný velký technický průkaz k vozu

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 14 dnů 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
13.08.2021, před 3 měsíci

Helena Hejnová

Znění stížnosti

Dne 20.6.2021 jsem na pobočce v Pardubicích zakoupila s manželem vůz Toyota Coralla Verso. Do 10 dní mi měl být dodán velký a malý technický průkaz, abych mohla vůz řádně používat.
Už jsou to téměř 2 měsíce a stále mi velký technický průkaz nebyl zaslán. Několikrát denně voláme na infolinku AAA Auto a dožadujeme se nápravy, ale marně. Nikdy se nám nikdo ani neozve nazpět. Auto nemůžeme přihlásit na sebe, museli jsme kvůli tomu zrušit dovolenou v zahraničí.

Již před více jak týdnem jsme posílali reklamaci na reklamační oddělení AAA Auto, ke které se doposud opět nikdo nevyjádřil.
Před 2 týdny jsem porodila a auto jsme potřebovali hlavně na převoz kočárku a dcery například k pediatrovi. Nemožností auto legálně používat jsme se tak dostali do velkých obtíží.


Produkt

Ojetý vůz Toyota Corola Verso, SPZ: 9B7 5330


Požadované řešení

Okamžitě zajistit velký technický průkaz a kompenzaci 20% z ceny vozu jako výdaje za zrušenou dovolenou a nemožnost 2 měsíce vůz používat.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.8.2021 11:47, před 2 měsíci

Jednou z povinností prodávajícího v rámci uzavírání kupní smlouvy je dle ustanovení § 2087 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, předání dokladů, které se k věci vztahují. Obzvláště pak doklady potřebné k převzetí a užívání věci, což jednoznačně platí právě pro doklady k automobilu, k tomu srov. rozhodnutí Nejvyššího soudu, sp. zn. 25 Cdo 1999/2005. Ustanovení § 2094 odst. 1 dále stanoví že má-li k předání dojít při zaplacení kupní ceny, předá prodávající doklady v místě placení.

Jestliže tak prodávající doklady nedodal, je na místě jej vyzvat, aby tak učinil. Prodávající zároveň odpovídá za případnou škodu, která by takovým jeho jednáním vznikla.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
17.9.2021 18:57, před měsícem

Vážená paní Hejnová,
mám informaci, že Vaše věc by měla být vyřešena. Předpokládám, že kolegové se s Vámi ohledně řešení Vaší záležitosti již spojili. Dejte pak prosím vědět, jak jste byla spokojená.
Děkuji, Jitka Míková, AAA AUTO

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.