T.S.BOHEMIA a.s.

16.12.2014, před 9 lety

Roman Vrba

dne 19.5.2014 jsem zakoupil přes internetový portál TS Bohemia televizor značky Panasonics TX-39A300E a k tomu doporučený držák na zeď značky Stell SHO 1004B.
Televize přišla v neporušeném obalu a podle doporučení jsme ji připevnili na zeď.
Dne 13.11.2014 byla vypnuta bez problému ale následujícího dne se objevila závada, která se ukázala na obrazovce, kdy vypadala jako prasklá obrazovka.
Dne 17.11.2014 byla televize demontována ze zdi, dána do původního obalu a odvezena na pobočku TS Bohemia ve Zlíně.
Tam mi bylo řečeno, že se na tuto věc nevztahuje záruka. Po usilovném řešení s obsluhou dohodl, že ji vezne na posouzení a vystavil mi doklad o převzetí věci k reklamaci.
Dne 24.11. 2014 se mi ozvali ze servisního střediska, že je to neopravitelná závada. Že mám sepsat čestné prohlášení, že televizi bude zasílat do Polska.
Dne 15.12. 2014 mi bylo sděleno ze střediska, že se Polská strana neozvala a nebude to řešit.
Dne 16.12.2014 mi byl zaslán mail o vyřízení reklamace a ta nebyla uznána.
Chci se zeptat, jestli jako uživatel mám možnost nějak tuto situaci řešit ve svůj prospěch. V občanském zákoníku § 616 odst. 4 cituji
Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.
Televize se pokazila v této době, tudíž se může jednat o skrytou závadu, která není zprvu rozpoznatelná.
Děkuji

Panasonics TX-39A300E

Vrácení peněz nebo nová televize